אאא

מיקרוסופט צפויה להשיק את סמארטפון ה-Surface Duo ההיברידי שלה כבר ביולי הקרוב, כך על פי דיווחים של אתר Windows Central.

על פי ציוץ של אחד מכתבי האתר שמתמחה בסיקור מוצרי מיקרוסופט, המכשיר שנחשף עוד בשנה שעברה ושעד כה לא היה בעל תאריך השקה יגיע לחנויות כבר בקיץ, מעט לפני שסמסונג צפויה להכריז על מכשיר הפולד החדש שלה.

לא ברור אם שני האירועים קשורים, מיקרוסופט כבר רמזה לפני כמה חודשים שהיא עשויה להשיק את המכשיר כמות מוגבלת כבר בקיץ. אך ההשקה הראשית היתה אמורה להתבצע בתקופת החגים זאת אומרת בנובמבר-דצמבר הבאים. עם זאת מגיפת הקורונה גרמה לאי סדר בתאריכי ההשקה של מוצרי הסרפס ו-ווינדוס X.

ה-Duo הוא המכשיר הראשון של מיקרוסופט שיתבסס על מערכת הפעלה אנדרואיד. שלא כמו המכשירים ההיברידים של שאר היצרניות, מיקרוסופט העדיפה לעצב מכשיר מוכוון לפרודוקטיביות. היא חיברה שני מסכים נפרדים בציר בתצורת ספר, בדומה למכשירים דומים שהושקו בעבר על ידי סוני, HP ואפילו ZTE. חשוב לציין שתצורה זו מעולם לא זכתה להצלחה רבה בגלל הארגונומיה הבעייתית וחוסר ההתאמה של ממשקי מערכות ההפעלה אז לתצורה.

ואולם כיום אנדרואיד כבר כוללת תמיכה מובנית בתצורת מסך מתקפל ואין שום בעיה לבצע לה התאמות לתצורת המסך הכפול של מיקרוסופט. ה-Duo צפוי להציע שני מסכי 5.6 אינץ' ברזולוציה של 1,350 על 1,800 פיקסלים. עם זאת המפרט שלו כנראה יתבסס על ערכת שבבים לסמארטפון משוק הביניים ולא על מעבד הדגל האחרון של קוואלקום, הסנאפדרגון 865 שצפוי להניע את הפולד 2.