אאא

לאחר שראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליט להשאירו ללא תפקיד בממשלה, ח"כ אבי דיכטר תוקף את נתניהו ומצהיר כי יתמודד על ראשות הליכוד, גם אם יהיה מדובר בהתמודדות מול רה"מ.

בראיון ל'ישראל היום', אמר דיכטר: "עשרה ימים לפני חלוקת התפקידים אמרתי לנתניהו מה אני רוצה ומה מעניין אותי. הוא אמר שהוא עדיין לא עוסק בזה. בעשרה ימים שלאחר מכן לא הצלחתי להגיע אליו. כל הזמן חסמו אותי. רציתי לוודא שאני לא נשאר מחוץ למעגל. כל הזמן אמרו לי 'אוטוטו אנחנו קובעים' וכך זה נמשך כל יום".

לדבריו: "שלושה ימים לפני התאריך שבו היתה אמורה להיערך ההשבעה, נשלח אלי שליח עם הצעות לא רציניות, כמו להיות יו"ר קק"ל. דחיתי את זה על הסף והסברתי שלא באתי לחפש ג'ובים, באתי להשפיע על הממשלה מתוך הממשלה".

דיכטר תקף את נתניהו והוסיף: "אפשר לומר שזה זלזול ב־130 אלף מתפקדים שטרחו ובאו לממש את זכותם. נתניהו טעה כאן. נפגעתי פגיעה קשה ממנו ודאגתי להעביר לו את זה בשיחה נוקבת שהיתה בינינו. זו היתה החלטה לא נכונה, שגויה, לא הגיונית ופוגעת בי ברמה האישית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

דיכטר רמז שיתמודד מול נתניהו בבחירות הבאות: "אני בונה את עתידי בליכוד - להתמודד על ראשות הליכוד ומשם לראשות הממשלה. זו הסיבה שבגללה אני בפוליטיקה".

דיכטר מספר שבפריימריז האחרונים נתניהו פנה אליו שיתמודד מולו ומול גדעון סער, ככל הנראה על מנת לפגוע בסיכוייו של סער: "אני מניח שהוא רצה את זה משיקוליו שלו. מובן שדחיתי את זה על הסף, עשרה ימים לפני הפריימריז - זה לא רציני. אבל הערכתי את ההצעה שלו. מעולם לא התכוונתי להיות מועמד קש. אני מסתכל על הצד הפוזיטיבי. ראש הליכוד בא ואמר שמתאים לי להתמודד על ראשות הליכוד. מובן שבצד הפרקטי הודעתי לו שזה לא יקרה. אבל אפשר לומר שהוא בהחלט קלע למה שאני מתכוון לעשות".

לדבריו: "כולם יודעים בליכוד שנתניהו לא יהיה ראש הליכוד לנצח. גם נתניהו. מפלגה שבה יש רק מועמד אחד זו אמירה רעה מאוד למפלגה. אני לא נבהל מהתמודדות מולו".