אאא

מנכ"ל משרד הבריאות החדש, פרופסור חזי לוי, ערך הערב (ראשון) תדרוך אודות התפרצות הקורונה העכשווית בישראל, שהועבר כאן ב'כיכר השבת' בשידור חי. בתוך כך, ל'כיכר' נודע כי בני ברק עוברת את תל אביב במספרם של 'החולים החדשים'.

"אנחנו מודאגים ממספר החולים היומי", הדגיש לוי בדבריו. "הנתונים מלמדים על התפשטות קהילתית רחבה. חייבים להגביר אכיפה, כדי להוריד את קצב ההדבקה".

הפרופ' הוסיף: "אין תחליף למסכה, שמירת מרחק והיגיינה. חייבים להגביר את האכיפה ולבצע בדיקות על פי מדיניות מקצועית ברורה. אתמול הוריתי על פתיחת שלוש מחלקות קורונה נוספות. כל הדברים הללו נעשים תוך הערכות מצב תדירות. ראש הממשלה מעורב מאוד, ונותן דעתו והנחייתו".

"אם התחלואה בחודשים קודמים היתה באחוז ניכר בקרב שבים מחו"ל, הרי שכרגע זה לא קיים, והתחלואה היא קהילתית. הדבר הזה מטיל אתגר גדול על קטיעת שרשרת ההדבקה והתחקירים האפידמיולוגיים", הוסיף הבכיר.

עוד בישר פרופ' לוי: "אנחנו מתחילים לבצע את הבדיקות הסרולוגיות למדגם של 75 אלף בני אדם, אחרי שבחנו יכולות של כמה חברות. הבדיקות יוכלו לגלות תחלואה חודשיים אחורה".

בני ברק. אילוסטרציה (צילום: מוטי גרין)
בני ברק. אילוסטרציה (צילום: מוטי גרין)
הגדלה

בתוך כך, ל'כיכר השבת' כאמור נודע, כי העיר בני ברק עוקפת את תל אביב במספר החולים החדשים בשלושת הימים האחרונים.

הנתונים מורים, כי 67 חולי קורונה חדשים התגלו בבני ברק, זאת לעומת 57 בלבד בכל תל אביב. העיר הניצבת בראש הרשימה היא ירושלים, עם 72 חולים ב-3 הימים האחרונים.

עוד ברשימה: באר שבע, 48, בת ים 47, פתח תקווה 28, אשדוד 28, ערערה 24, נתניה 24, חולון 21, טבריה 18, חיפה 17, ראשון לציון 16, רמת גן 12, אלעד 10, בית שמש 7, רהט 5, ביתר עילית 3 ומודיעין עילית עם חולה חדש אחד בשלושת הימים האחרונים.

סיכום הנתונים העדכניים, שעלו לפני שעה קלה באתר משרד הבריאות: מספר הנפטרים עולה ל-306, בישראל ישנם נכון להערב 4743 חולים פעילים - מהם 40 במצב קשה ו-53 בינוני. 15,685 ישראלים החלימו עד כה מהנגיף.