אאא

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, נכנס בחודשים האחרונים לעימות עם המגזר החרדי. מהאוטובוסים שהפעיל בשבת ועד הגדרות שהפרידו בין רמת גן לבני ברק. בראיון באולפן 'כיכר השבת', הוא מנסה להסביר. הראיון המלא, מחר בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

אולי לא תאהב את השאלה, אבל מדוע כל חרדי תושב בני ברק, או אחד האזורים הסמוכים לרמת גן אומר הנה עוד אחד ששונא חרדים?

|זה חילול ה', וזה הדבר היחידי שכואב לי, ומי שיצר את זה אלו אנשים בעלי אינטרס שנהגו כפי שנהגו כלפי היהודים לפני שנים רבות|.

למה רון חולדאי שהוא יותר חילוני ממך, אף אחד לא מסמן אותו כשונא חרדים?

"חולדאי הוא זה שגירש את דוכני התפילין, ואין לו שום קשר לדת בזמן שאני מקפיד על קידוש, שומר על צומות וגם אם אגווע ברעב אני לא יאכל חזיר או שרצים, ואני זה שמטפח את הדת ברמת גן כפי שאף אחד לא עשה לפניי.

"וכשמסתכלים על האפשרויות שיש לכל אחד שרוצה בית כנסת, מקווה או כל שירות עירוני אחר מבינים שאני זה שפועל ועושה המון בנושא הזה.

"אצלנו יש לנו בסך הכול דתי אחד בקואליציה שמקבל גם סגנות בשכר, וגם את הנושא של וועדי ההורים בעיר, ותשאל את גבאי בתי הכנסת כמה הם נעזרים בעירייה".

אם אתה כל כך דואג לדת, מדוע אומרים שכרמל שאמה שונא דתיים?

"הכול התחיל מהסיפור של האוטובוסים בשבת, שזו נקודה שנגעה בהרבה מאד דתיים, ואני בהחלט מבין את הזעם, אבל גם לחילונים יש דברים שעליהם הם זועמים בכל מה שנוגע לדת, וגם להם אני אומר חבר'ה, עד כאן.

"יש לי חילונים שאומרים לי למה לנו לאשר מקוואות, מדובר בבזבוז של מים, וזה צחוק הגורל ממש שבית הספר הראשון שאני חונך הוא בית ספר חרדי שהושקעו בו כמעט 15 מיליון שקלים על 100 ילדים, ואני בונה בתי כנסת לקהילות שחיכו לכך עשור, ואני חושב שבסופו של דבר העשייה מדברת בעד עצמה".