אאא

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, חתם היום (שלישי) הסכם עם החברה לפיתוח הרובע להקמת מעלית מיוחדת שתחבר בין הרובע היהודי לכותל המערבי, בעלות של 55 מיליון ש"ח, לאחר שנים רבות של דחייה.

עשרות אלפי אנשים שרצו להגיע עד היום לכותל המערבי, היו מנועים, או שהדבר עלה להם בקשיים מרובים, בשל חוסר הנגישות המינימלית לכותל המערבי.

כאמור, המעלית המיוחדת שתיבנה בעלות של 55 מיליון שקל, תסיע את המתפללים מהרובע היהודי עד לרחבת הכותל המערבי. על פי הצפי, בניית הפרויקט צפויה להסתיים בתוך שלוש שנים. 

במעמד החתימה בו השתתפו ראש העיר, מנכ"ל העיריה, איציק לארי - שעבד קשה כדי לקדם את פרויקט המעלית, היועץ המשפטי, אלי מלכה שפתר במעלה הדרך אין ספור תסבוכות משפטיות והגב' ריטה לידז'נסקי, מנהלת מחלקת נכסים, שהופקדה על ניהול המו"מ מול החברה לפיתוח הרובע.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 ראש העיר מדבר במעמד החתימה

ראש העיר, משה ליאון אמר במעמד: "אנחנו חותמים היום על הסכם היסטורי אליו נשאו מאות אלפי אנשים עיניים במשך עשרות שנים. אנחנו מרחיבים את מעגל המתפללים בכותל ונותנים לאנשים – שאולי משוועים יותר מכל לשאת תפילה לבורא עולם – להגיע לכותל בנוחות ובלי קשיים. זה יום בשורה לירושלים, למדינת ישראל ולעם היהודי כולו".

מנכ"ל העירייה, איציק לארי, אמר כי "בהנחיית ראש העיר עבדנו קשה להוריד את כל המכשולים שעמדו בדרך. מדובר באחד הפרויקטים המורכבים שנעשו בירושלים, היו רגעים שנראה היה שמדובר בפרויקט חסר סיכוי, אבל האמונה בדרך הביאה לתוצאה המיוחלת".

הרצל בן ארי, מנכ"ל החברה לפיתוח הרובע היהודי שחתם אף הוא על ההסכם אמר כי "היום הזה הוא יום בשורה לעשרות אלפי משפחות: אמהות עם ילדים, נכים וקשישים ששיוועו להגיע לכותל, אך לא הייתה להם את האפשרות. היום עם חתימת ההסכם אנחנו יכולים להסתכל להם בעיניים בגאווה ובסיפוק גדול ולומר להם: הסרנו את המכשולים, הכותל בידיכם!".