אאא

גברים בגילי 18 עד 29 מובילים בפער ניכר את רשימת מקבלי הדו"חות בגין הפרת ההנחיות והצווים הקשורים לנגיף קורונה, כך עולי מנתוני המשטרה.

לפי הנתונים, שפורסמו הבוקר ב'ישראל היום', יותר גברים מנשים אינם עוטים מסיכות מגן, מפירים את חובת הבידוד ומסרבים להוראות השוטרים לפזר התקהלות אסורה.

בפילוח לפי ערים עולה כי ירושלים מובילה עם מספר הדו"חות הגבוה ביותר ואחריה תל אביב. את הרשימה הבלתי מחמיאה של חמש הערים המובילות במתן דו"חות סוגרת אשקלון.

 קצין בכיר: הציבור במאה שערים ממושמע יותר

מניתוח הדו"חות שחולקו עד אתמול עולה כי הפער בין מספר הדו"חות שניתנו לגברים לעומת נשים הוא משמעותי. 89% מהאכיפה בוצעה נגד גברים לעומת 11% נגד נשים.

כך, למשל, בגין אי־עטיית מסיכה - 85% מהדו"חות ניתנו לגברים, לעומת 15% לנשים. המגמה הזו חוזרת גם בשאר סוגי הדו"חות: בגין הפרת חובת בידוד - 87% מהדו"חות ניתנו לגברים, לעומת 13% לנשים. הפער הולך ומתרחב כשמדובר בסירוב להוראת שוטר לפיזור התקהלות אסורה - 96% מהדו"חות שנאכפו הם נגד גברים, לעומת 4% בלבד נגד נשים.

גורמים במשטרה אמרו לעיתון כי האכיפה היא כלי והיא אינה המטרה העיקרית של הארגון. לדבריהם:"עדיף היה אם חלקים בציבור שאינם מקפידים למלא את ההנחיות היו מגלים משמעת עצמית ובכך חוסכים מהשוטרים לאכוף נגדם ולהטיל קנסות מיותרים".