אאא

השיח על המשבר הכלכלי בעקבות הקורונה, הביאה את רשת 'ויקטורי' להודיע על גימיק תקשורתי של מכירת לחם בשקל בחלק מימות השבוע, וחלה בשקל לכבוד שבת.

אך היוזמה, שנועדה לדברי מנכ"ל הרשת "על מנת לסייע ככל שניתן לכל מי שצריך", לוותה בהודעה דוחה נגד הציבור החרדי, שנשלחה לצוות העובדים.

בהודעת התפוצה לעובדים, הבהירו, שכפי שנכתב בתנאי המבצע, כי מדובר במימוש של חלה אחת למשפחה - אך הוסיפו כי יש איסור למכור לילדים.

ההסבר? לפי צילום מסך של ההודעה שנחשפה היום בחדשות 12, "החרדים ישלחו גדודי ילדים = לא מאושר". כך, בצורה דוחה ומכלילה, נגד מגזר שלם בישראל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כרמל ליבמן, הביא בחדשות 12 ציטוט של עובד שסיפר, "קיבלתי את זה בתור הנחיה בקבוצה שלנו. זו הודעת תפוצה ברשת, לכל הסניפים שעוברת דרך כל המנהלים. ראיתי את זה והזדעזעתי. יש לנו ברשת לא מעט סניפים שמשרתים אזורים שגרים בהם חרדים, הם לקוחות שלנו".

"למה להגיד דבר כזה עליהם מאחורי הגב? אני מבין את ההיגיון לא לתת לילדים, כי ככה גם משפחה חילונית יכולה לשלוח כל פעם ילד אחר. אבל למה לדבר על גדודי ילדים של חרדים? זה גזענות ובמיוחד בימים האלו שהכל נגד החרדים".

אייל רביד, מנכ"ל רשת ויקטורי מסר בתגובה לחדשות 12: "אין אישור מכירה לילדים אלא רק למבוגרים ולא משנה מאיזה זרם הם. דתיים ושאינם כאחד. עלינו להקפיד כי כל משפחה הזקוקה ללחם תקבל ולא יהיה מצב של אגירה. מדובר במתן דוגמא לא מוצלחת של עובד החברה והנושא הובהר, טופל ותווך לכל עובדי החברה".