אאא

עיריית בני ברק אישרה הבוקר (רביעי) בישיבת חירום שורת צעדים חריגים לבלימת קצב ההדבקה. "אפס סבלנות להפרות הגבלות הקורונה". ראש העיר אברהם רובינשטיין, הביא לאישור בישיבת סגני ראש העיר והנהלת העירייה, החלטה על תגבור צוותי הפיקוח העירוניים והקמת מערך אכיפה ייעודי שיכלול תגבור מערים נוספות ויאכוף את ההנחיות על מוסדות החינוך הפרטיים והישיבות.

במסגרת המערך החדש, מוסדות שיימצאו בהם ליקויים והפרות של הכללים כפי שנקבעו – ייסגרו מיידית בצו מנהלי עירוני. בנוסף, ייסגרו גם מוסדות שנמצא בהם חולה קורונה מאומת וקיים חשש להדבקה בקרב אנשי המוסד. בתוך כך, תגברו לבקשת העירייה מספר המלוניות המציעות לינה לחולים שיעזבו את העיר.

בראש מערך הפיקוח והאכיפה יעמדו שלושה רופאים, שלושה נציגי ציבור מטעם העירייה, נציגי משטרת ישראל והשיטור העירוני. כמו כן, במטרה לאפשר את האכיפה ההדוקה, העירייה החליטה לתגבר משמעותית את צוותי מערך האכיפה בעיר. התגבור ייעשה בין היתר על בסיס סיוע בפקחים מערים אחרות, שנרתמו לסייע.

ראש עיריית בני ברק, הרב אברהם רובינשטיין: "בתוך זמן קצר יצאו צוותי פיקוח משולבים, במטרה לאכוף את ההנחיות של משרד הבריאות. המדיניות בבני ברק היא אפס סבלנות לכל הפרה של תקנות הקורונה. נמשיך לשמור על החוקים ולעצור את התחלואה ככל שנידרש"