אאא

שר הבריאות, יולי אדלשטיין, כינס הערב (שני) מסיבת עיתונאים והתייחס להגבלות החדשות שהממשלה אישרה מוקדם יותר והסביר כי הצעדים נועדו למנוע סגר גללי בעוד שבועיים. כמו כן, הודיע השר כי ישראל נערכת לגל נוסף וקשה יותר שיגיע בחורף.

בפתח דבריו אמר: "היום היתה ישיבת ממשלה קשה. בסופה קיבלנו החלטה. לכל סעיף וסעיף בהחלטה יש השפעה על חייהם של אזרחים רבים, על פרנסתם, על שעות הפנאי שלהם ועל אורח חייהם. אין להקל בכך ראש.

"ואכן, חלק בלתי נפרד מהחלטת הממשלה הוא מתן סיוע לעסקים שייפגעו, ואני שמח שראש הממשלה הנחה את שר האוצר להציג תכנית מעשית תוך 48 שעות. לצד זאת, כל סעיף וסעיף יכול גם לתרום לשיפור מצב התחלואה".

לדבריו: "אנחנו חייבים לשטח את העקומה. מצב המשק והמצב הבריאותי תלויים זה בזה. ואנחנו חיים באיזון בין שניהם. צריך להבין - הצעדים הלא פשוטים שהממשלה עשתה היום נותנים תקווה. ומציין – רק תקווה, שבעוד שבוע או שבועיים לא נצטרך להכריז על סגר למשך תקופה ארוכה.  אין איש שרוצה בכך".

"אזרחי ישראל", פנה שר הבריאות: " המאבק בנגיף הקורונה הוא מאבק סבוך, קשה ומורכב –  מול מגיפה שלא תמיד יודעים לצפות את התנהגותה. אויב חמקמק שיודע להסתתר היטב. התחושה שמלווה את העולם כולו היא תחושת אי הוודאות שיוצרת תסכול רב.

"אל מול המגפה הזאת –  אנחנו מקבלים את ההחלטות בכובד ראש,  לאחר דיונים מעמיקים,  באופן שיאפשר לנו התנהלות דינאמית. ממש כמו מפקד בשדה הקרב!".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

שר הבריאות הכריז: "החלטתי למנות מנהל מיוחד למערכה נגד מגפת הקורונה. בזמן הקרוב ביותר אודיע על בחירתי. תפקידו יהיה לתכלל את הנושא,  החל ממערך הבדיקות,  דרך קטיעת שרשרת ההדבקה ויתר הפעולות הקשורות לנגיף".

אדלשטיין התנצל על טענות האזרחים שלא מקבלים מענה במוקדי משרד הבריאות: " אני מבקש להתנצל בפני אזרחים רבים שלא קיבלו מענה בימים האחרונים. אני רוצה להודיע על תגבור משמעותי של כוח אדם במוקדים הטלפונים של משרד הבריאות.  זאת, על מנת לתת מענה לאלפי אלו שנמצאים בבידוד בשל האיכון הטלפוני.

"בהמשך השבוע פיקוד העורף יתגבר במאות חיילים נוספים את המוקד ומשך ההמתנה יתקצר בצורה משמעותית מאוד.
אנחנו מתגברים כל הזמן גם את מערך החקירות האפדמיולוגיות כדי לקצר את שרשראות ההדבקה".

"אני רוצה לומר לסיום", סיים שר הבריאות: "אנחנו לומדים את המגפה, אנחנו נערכים גם לגל נוסף, קשה יותר, בחורף. אבל ביחד - ננצח".