אאא

בימים האחרונים הודיעו בחסידות אמשינוב לכלל החסידים על שורת הוראות מחמירות בכל מה שקשור להישמרות מפני נגיף הקורונה.

באמשינוב שעד עתה היו שהקלו מאד בנושא, קיבלו הודעה מטעם בנו של הרבי לפה הוחלט על שורה של החמרות בנושא כדלהלן.

א. ניתן לצאת מהבית גם אם לא לדבר מצווה, אבל יש להימנע מלקיים התאספות או דיבור קרוב בין קבוצה של אנשים אם זה לא לדבר מצווה, אלא אם כן שומרים על מרחק של קרוב למטר בין אחד לשני.

ב. לימוד בחבורה של אנשים במסגרת כגון כולל, ישנה עדיפות לפזר את האנשים, אך אם אין אפשרות כזאת, אפשר להמשיך וללמוד, אך בכל מקרה לא לשבת בצפיפות.

ג. לגבי לימוד בחבורה שהיא לא במסגרת יום יומית, יש לרווח עד מה שאפשר, ויש להיזהר שלא יהיה על חשבון לימוד תורה.

ד. בנוגע להתאספות לסעודה שלישית ולקידוש בשטיבל, העניין יתאפשר בתנאי שיקפידו על שמירת מרחק בין אחד לשני, ובצורה מרווחת, וכמובן שהציבור יקפידו על שטיפת ידיים קודם הסעודה או הקידוש.

בנוגע לעריכת שמחות, יש לקיים את השמחות עם האנשים הנצרכים לשמחה ולא יותר. ושיהיה בצורה מרווחת באופן שיהיה רווח בין אחד לשני.

ו. לגבי עריכת ריקודים, יש להקפיד על רווח בריקודים עד כמה שניתן, על חיטוי ידיים, ועל עטיית מסיכה במהלך הריקודים.

ז. לגבי התפילות בשטיבלא'ך ההוראה היא לכל אחד מהחסידים לקבוע עבורו מקום קבוע, מבלי לשהות בצפיפות, ואם יש צורך ניתן אף לחלק את ציבור המתפללים למניינים נפרדים.

ח. אפשר לאחל 'מזל טוב' ו'שלום עליכם' בנתינת יד.

ט. בנוגע להליכה למקווה, יש להשתדל להימנע ממגע במשטחים כולל מגע של הבגדים במשטחים, ויש לחטא ידיים ביציאה מהמקווה, ואף להשתדל לשמור מרחק במקווה כמו בכל התאספות.

י. מי שעובד עם אנשים זרים, כגון נהג, או יועץ וכדומה, יכול להמשיך לעבוד ולשמור מרחק של קרוב למטר מהזרים. ואם אין אפשרות לכך, עליו להקפיד על עטיית מסיכה. ואם יש מגע בידיים, יש לחטא ידיים לאחר מכן.

לאחר שלל ההוראות באופן כללי מסר בנו של הרבי הוראות נוספות עבור אלו שמקיימים שבתות שמחה כדלהלן:

א. אפשר לערוך שבת משפחתית עד 50 איש כולל ילדים, ולא כולל תינוקות.

ב. בסעודות כל משפחה תשב בנפרד, באופן שיהיה מרחק של קרוב למטר בין משפחה למשפחה

ג. בזמן השינה, שכל משפחה תישן בחדר נפרד.

ד. אלו שמתעסקים באוכל ובמטבח, עליהם לחטא ידיים ופנים לפני כל מגע עם אוכל.

יצוין, כי עד כה היו קהילות ואנשים רבים שתלו את עניין ההתנהגות המקלה בנושא הקורונה בכך שהאדמו"ר מאמשינוב שידוע כמומחה ומבין גדול בענייני רפואה לא הורה על החמרות מיוחדות בנושא, וכעת נותר לראות האם גם הם יצטרפו למחמירים.