אאא

על רקע העלייה בכמות הנדבקים בנגיף הקורונה, יוצא הגאון רבי דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה, נגד מפירי הכללים אשר מסכנים את הציבור: "אני רוצה לפנות בזה אל הציבור שלנו, כל יהודי שומר תורה ומצוות, קודם כל חייב ממש על פי דין תורה - לשמור על הכללים. לא לצאת בלי מסכה, לשמור מרחק והיגיינה, במיוחד להקפיד על המסכה".

"אנחנו צריכים להבין", פתח הגר"ד יוסף את דבריו: "אם אדם צעיר חושב לעצמו 'לי זה לא מסוכן - מקסימום אהיה חולה' - אנחנו צריכים לדעת: מסתובבים בתוכנו הרבה אנשים מבוגרים, ואם אחד מדביק את השני והשני את השלישי וזה יגיע לאנשים מבוגרים יש פה עניין של פיקוח נפש ממש. כבר איבדנו הרבה תלמידי חכמים גדולים, כל יום אנחנו שומעים שעוד ועוד אנשים מתים, יש פה שאלה שאדם שלא לובש מסכה אפשר להגדיר אותו כרודף ממש. הוא כמו אדם שמסתובב עם פצצה".

הגר"ד גם מתייחס לנושא הבידוד ואומר כי "כל מי שחייב בבידוד, חייב עפ''י דין תורה לבצע את הבידוד. אני בעצמי הייתי בבידוד. צריך לקיים את ההוראות. כי עיננו הרואות כי הרבה אנשים מגלים תוך כדי בידוד כי הם עצמם חולים, לכן שוב מדובר פה באדם שאינו מבצע את זה - יש פה חשש של 'רודף', אי אפשר להתעלם מזה שמסתובבים בתוכנו גם אנשים מבוגרים, אז גם באופן אקראי הוא יכול להדביק אדם מבוגר".

"דבר נוסף", הוסיף הגר"ד יוסף: "אם מישהו מרגיש לא טוב - הוא חייב ללכת להיבדק. חייב לדעת את המצב שלו כדי לדעת אם הוא רק בבידוד או ייתכן וחלילה הוא גם יכול להדביק אחרים. עפ''י דין תורה חייבים לשמור על כל הכללים ובע''ה הקב''ה יסיר מאיתנו כל נגע וכל מחלה".