אאא

חבר הכנסת נפתלי בנט נשא היום (רביעי) נאום נרגש על במת הכנסת ותקף בחריפות את חברי הממשלה: "חבריי חברי הכנסת, עמד פה שר המשפטים ואמר 'איך אתם מעזים להתעסק במשהו אחר חוץ מקורונה?' כי אתה נפתלי בנט אומר 'לא פרנסה לא מעניין'", פתח בנט את דבריו. "ואני שואל את עצמי: כמה אתם מתעסקים בקורונה? תגידו? איך אתה לא מתבייש לומר את זה? אתם 80 יום בממשלה!".

"אני בא עכשיו מסיור חנויות בירושלים. בחור שנקרא א', בעל עסק יודאיקה. הוא גמור. אדם בן 75 מזה הוא חי, מזה הוא משלם את שכר הדירה, מזה הוא קונה את הלחם. הוא גמור! מה עשיתם ב-80 יום? כמה אתם שיניתם את מספר הבדיקות ב-70 יום? כלום! הבאתי את myheritage עוד אצלי ולא עשיתם כלום! מה עשיתם בחקירות אפידמיולוגיות? כלום! מה עשיתם בתו סגול למען הטיסות? כלום!", האשים שר הביטחון לשעבר.

הוא הוסיף: "עד הרגע הזה, דוכן פלאפל של 2 מטר מותר לו אותו דבר כמו מסעדה של 300 מטר. תגידו - אתם מטורפים? מה עשיתם? מה עשיתם? אתם הורסים את החיים של מיליוני אזרחי מדינת ישראל. אתם הורגים אותם! הורגים אותם מבפנים. בחוץ עומדים פה אלפי עובדי קרב. כל הארגונים, כל העמותות קורסות. כנפיים של קרמבו? קורסת. ילדים עם מוגבלויות לא מקבלים פתרונות כי אתם רבים ביניכם".

בשלב זה בנט אמר לחברי הממשלה שנכחו בכנסת: "תגידו אתם השתגעתם?! מה עוד אני צריך לעשות? מה? אלוהים ישמור! קרן קרב שמטפל בחוגים בפריפריה, הילה שמטפל בנוער בסיכון. ארגון אחר"י שמציל חיים. ואתם לא עושים כלום! איך עוד לא העברתם להם כסף? אתם 80 יום בממשלה!".

"אתם צריכים לעבוד יומם ולילה. כשהייתי שר ביטחון עבדתי בשבת. חיללתי שבת כי זה פיקוח נפש. זה פיקוח נפש! אנשים מתים! מה אתם עושים? אתם השתגעתם?! תתפסו את עצמכם בידיים, תבינו - יש לנו עם שהולך ומת! ושלא תעזו להאשים אף אחד אחר", סיים בנט את דבריו הנרגשים.