אאא

ראשי המפלגות החרדיות, יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי, שר השיכון יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, נפגשו בצהריים (חמישי) במשך שעה ארוכה בבית 'דגל התורה' בבני ברק, על מנת לתאם עמדות בסוגיית תקציב המדינה, שעלולה להוביל את ישראל למערכת בחירות נוספת.

לאחר הפגישה העבירו השלושה מסר לרה"מ בנימין נתניהו ולשר בני גנץ, לפיה "לא ישתפו פעולה עם אף יוזמה להקדמת הבחירות". אחד הנוכחים אמר בחדר: "אנחנו מצפים מנתניהו וגנץ שייכנסו לחדר סגור ויסכימו על התקציב - חד שנתי או דו שנתי".

ראשי הסיעות החרדיות הביעו התנגדות ברורה ונחרצת לקידום הליכה לבחירות, ואמרו כי "אזרחי ישראל מתמודדים בימים אלה עם בעיות קשות, בריאותיות וכלכליות, ועצם המחשבה ללכת למערכת בחירות בעת הזאת הינה טירוף מוחלט".

השלושה, הוסיפו כי "זה הזמן לפנות כל דבר אחר, להביא לאישור דחוף של תקציב המדינה, בכדי שנוכל להתמקד באתגרי המשק ומערכת הבריאות, נוכח משבר הקורונה שפוקד את אזרחי ישראל ואת כל העולם. לא נשתף פעולה עם כל יוזמה להקדמת הבחירות ואנו נעשה הכל למנוע בחירות".

בהודעה משותפת לראשי המפלגות נכתב: "ראשי סיעות ש"ס ויהדות התורה קוראים לרה"מ בנימין נתניהו ולעמיתו רה"מ החלופי ושר הביטחון בני גנץ, לגלות אחריות לאומית, להתכנס יחדיו על מנת להגיע לפתרון מוסכם ומניעת הליכה לבחירות מיותרות. על אף שלמפלגות החרדיות אין מה לחשוש מבחירות, טובת אזרחי ישראל לנגד עינינו".

מ'כחול לבן' נמסר בתגובה: "אזרחי ישראל לא יסלחו למי שיגרור את המדינה לבחירות בתקופת חירום רפואית וכלכלית. דרעי, ליצמן וגפני צודקים - חייבים להעביר תקציב לשנה כפי שכל כלכלני ישראל ממליצים ולחזק את האזרחים, הכלכלה והחברה הישראלית".