אאא

‏הותר לפרסום: סוכלה לאחרונה מתקפת סייבר נרחבת שנוהלה במטה לפגוע בתעשיות ביטחוניות מובילות במדינת ישראל.

מחקירת הפרשה עולה, כי את ניסיון התקיפה ביצע על פי החשד מערך סייבר בינלאומי המכונה 'לזרוס' (Lazarus), שמאחוריו עומדת מדינה זרה. אנשי המערך השתמשו בטכניקות שונות  של 'הנדסה חברתית' והתחזות.

מתברר, כי הם בנו פרופילים מזויפים ברשת ה'לינקדאין', המשמשת בעיקר לחיפושי עבודה בעולמות ההייטק. התוקפים התחזו למנהלים, לבכירים במחלקות משאבי אנוש ולנציגי חברות בינלאומיות, ופנו לעובדי התעשיות הביטחוניות בניסיון לפתח מולם שיח ולפתות אותם עם הצעות עבודה שונות.

בתהליך העברת הצעות העבודה, ניסו התוקפים להדביק את המחשבים של עובדי התעשיות הישראליות ולחדור לתוך הרשתות של החברות, במטרה לאסוף מידע ביטחוני רגיש. לצורך התקיפה, התוקפים אף השתמשו  באתרים לגיטימיים של חברות ותעשיות אחרות, ללא ידיעתן.

 הדמיה של מתקפת סייבר באמצע נאום נתניהו. ארכיון (צילום: לע"מ)

ניסיונות התקיפה זוהו בזמן אמת וסוכלו על ידי היחידה הטכנולוגית של מלמ"ב במשרד הביטחון ועל ידי מערכות ההגנה בסייבר של התעשיות הביטחוניות, מבלי שנגרם נזק. במקביל פתח המלמ"ב בחקירה טכנולוגית מתקדמת ופעילות מבצעית בשטח, בשיתוף עם התעשיות הביטחוניות וגופים נוספים בקהיליית הביטחון.

"הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (מלמ"ב) פועל וימשיך לפעול במטרה לסכל ניסיונות לחדור לרשתות המחשב של התעשיות הביטחוניות ולפגוע בעליונות הטכנולוגית של מדינת ישראל", נמסר ממשרד הביטחון.

מתקפה זו מצטרפת לניסיונות שדווחו בחודשים האחרונים לפגוע, באמצעות מתקפות סייבר, בכמה ממערכות המים במדינה.