אאא

לאחר הכרזתו של ראש הממשלה נתניהו, על ההסכם ההיסטורי שגובש בין ישראל לאיחוד האמירויות לכינון יחסים ביניהם. מברך הבוקר(שישי) רבה של מוסקבה ונשיא ועידת רבני אירופה, הגאון רבי פנחס גולדשמידט, את נרמול היחסים.

ההסכם ההיסטורי ב'כיכר השבת'>>

בשנים האחרונות קיימו איחוד האמירויות יחסים קרובים עם יהודים בכירים מרחבי העולם ובין היתר אף הציגה את היחסים עם הקהילה היהודית באיחוד. 

בין היתר, קיימו בכירים מאוד באיחוד קשר ישיר עם הרב פנחס גולדשמידט, שביקש לשמור על הגנת חופש הדת וסייעו לו בנושא.

ועידת רבני אירופה ואיחוד האמירויות אף שיתפו פעולה בתוכניות משותפות ביבשת אירופה בנושאי שמירת חופש דת, שמירת ביטחון וקידום תהליכים חוצי יבשות.

בתגובה להודעה על כינון היחסים עם ישראל אמר הגר"פ גולדשמידט כי "זהו יום היסטורי למדינת ישראל ולמזרח התיכון כולו. כולנו תקווה שזו רק סנונית ראשונה שתאומץ על ידי מדינות נוספות באזור – ונשמח לקחת חלק גם בכינון היחסים עם מדינות אלה".

 הרב גולדשמידט, באמירת שיעור ביום הזיכרון האחרון

"בשיתוף הפעולה שלנו עם משרד ראש הממשלה באיחוד האמירויות הוכחנו שניתן להתגבר גם על מחלוקות ולבנות גשרים של שלום בין העמים".

"אנחנו שמחים שטמנו את הזרעים שהבשילו להודעה המשמחת של ראש הממשלה בנימין נתניהו. מבחינתנו זוהי רק תחילת הדרך, ואנחנו צופים המשך שיתוף פעולה פורה עם ראשי איחוד האמירויות שהתגלו כחברי אמת ושותפים לדרך במאבק שלנו בקיצוניות דתית ושמירה על חופש הדת".