אאא

בפניה לתורמים מחו"ל מתאר מפעיל  המקום: "באווירת האלימות הוצבנו כדי להפיץ את הנצרות" • ביד לאחים מיהרו לארגן כנס מחאה וזעקה, ורבני העיר הבטיחו: לא ננוח ולא נשקוט עד שהמיסיון יעזוב את העיר • פעיל בולט מאוד בקרב קהילת דוברי הרוסית בעיר גויס לפעילות הסברתית בקרב יהודי חבר העמים בעיר

בימים בהם שדרות חוזרת לכותרות סביב המתח הביטחוני בעוטף עזה שכולל ירי טילים והפרחת בלוני נפץ ותבערה לעבר העיר וסביבותיה, נראה כי מה שבאמת מטריד את מנוחתם של תושביה הוא פעילותו של מוקד מיסיונרי.

תחילתו של הסיפור כאשר במסגרת שיעור תורה שמוסר שליח חב"ד בעיר, הרב משה-זאב פיזם סיפר לו אחד המשתתפים בהתרגשות כי הוא נסע לטבול בנהר הירדן. חששו של הרב התעורר וכשהוא ביקש לשמוע פרטים נוספים הוברר כי אדם הפעיל בעיר עם עולים מברית המועצות אחראי לטיול לנהר ירדן שבמהלכו טבלו תושבי העיר באתר הטבלה נוצרי ידוע.

הרב פיזם מיהר להכניס את יד לאחים לעובי הקורה  מבדיקת הארגון עלה עוד כי אותו אדם מפעיל באזור התעשייה בעיר כנסיה תוך ניצול המצב הביטחוני הרעוע.

פעיל יד לאחים שנכנס למקום גילה כי מלבד ספרייה ואולם מרווח לסעודות, מוקמה במרכז האולם הגדול במה ועליה דוכן נאומים למרצה – ומולה מאות כסאות עבור התושבים שמגיעים למקום.

עוד הוברר כי באתר של הפעיל, בפניה לתורמים בחו"ל בשפה האנגלית, נראה בבירור כיצד הוא עושה שימוש מכוער בניצול המצב הביטחוני המעורער, לטובתו. בין היתר כותב כך: "שדרות מכונה לשמצה 'בירת מחסה הפצצות של העולם' בגלל מקלטי הפצצה הרבים שחלקם בנויים בצורה של אזורי משחק לילדים בגני שעשועים בבתי ספר. באווירת אלימות זו הציב אותנו יש"ו כמגדלור של אור לחלוק את הבשורה ...נקראנו להיות אור בחושך ולהביא תקווה ושלום למדוכאים בשם יש"ו'". בתזה הנוצרית, הכוונה במילים "לחלוק את הבשורה" היא להפיץ את הנצרות ולפעול להמרת דת.

ביד לאחים מיהרו לשלב ידיים עם הרב פיזם ועם רבנים נוספים בעיר ואירגנו כאמור עצרת מחאה מול המוקד המיסיונרי. בעצרת הדגישו רבני העיר כי שדרות לא תנוח ולא תשקוט עד שהמקום ייסגר על מנעול ובריח. "הטרור המיסיונרי הנעשה במתק שפתיים ובדרכי מרמה, מפחיד ומסכן אותנו הרבה יותר מאשר הטרור מעזה. כיפת הברזל הרוחנית שלנו היא סילוקה של העבודה זרה הזה מהעיר" הכריזו.

במקביל לפעילות המחאה הגישו כמה מתושבי העיר תלונה במשטרה נגד מפעיל המקום, שכן בהעניקו טובות הנאה הוא עובר לטענתם על סעיף 174 א לחוק העונשין. לפי החוק: "הנותן או מבטיח לאדם כסף, שווה כסף, או טובת הנאה חומרית אחרת כדי לפתות אותו להמיר דתו או כדי שיפתה אדם אחר להמיר דתו, דינו – מאסר שלוש שנים".

ביד לאחים אומרים: "נוסף לפעילות המחאה מול המוקד המיסיונרי, גייסנו בימים אלו פעיל מרכזי מאוד מהקהילה דוברת הרוסית בעיר, כדי שיקיים ביקורי בית בקרב משפחות  ויסביר להם את הסכנה שבדבר. אנו תקווה שהם יבינו כי תרמיתם התגלתה והם יעזבו את העיר במהרה.