אאא

סמל שני מ', לוחם מג"ב שנפצע בפיגוע הדקירה בעיר העתיקה בירושלים, תיאר היום (שלישי) את רגעי הדרמה מנקודת מבטו האישית, וסיפר מה עבר עליו.

מי ששמעו ממנו את שהתרחש באירוע, היו השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן, מפקד משמר הגבול ניצב קובי שבתאי ומפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד, שביקרו אותו בבית החולים הדסה הר הצופים, שם הוא מאושפז.

"עמדתי בשער, חשבתי לעצמי מה אני יעשה אם יגיע מחבל, ופתאום הוא דקר אותי", תיאר השוטר הפצוע את הרגעים הקשים שחווה.

הוא הוסיף: "יריתי לעברו מספר כדורים, ונטרלתי אותו". כזכור, פעולה מהירה זו, ממנה חוסל המחבל, היא שהצילה את חייו של השוטר, שאופי פציעתו הוגדר תחילה כבינוני.

כזכור, אמש סמוך לשעה 20:40 הגיע לעבר כוח משטרה שפעל בשער 'באב חוטה' (הכניסה להר הבית) שבעיר העתיקה, מפגע ששלף סכין, באמצעותה הוא דקר את לוחם מג"ב סמ"ש מ' ופצע אותו. למרות פציעתו, התעשת מ', דרך את נשקו, ירה לעבר המחבל ונטרל אותו.

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה אמר לו: "אני יודע שסיימת את הטירונות שלך בהצטיינות, אתמול ההצטיינות שלך באה לידי ביטוי מוצלח. תפעלת את האירוע ביעילות, בנחישות ובמהירות – ואתה ראוי לכל שבח. אתה דוגמה ומופת ללוחמי מג"ב ולשוטרי משטרת ישראל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אני מודה לצוות הרפואי שמטפל בך במסירות ומאחל לך רפואה שלמה ומהירה", הוסיף השר, ואמר לאמו של השוטר: "יש לך בן גיבור. הוא הציל חיים".

מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן אמר לסמ"ש מ': "בשנים האחרונות שוטרי משטרת ישראל ובהם לוחמי מג"ב, ניצבים בחזית המאבק בטרור במדינת ישראל. הגנה על אזרחי ישראל ומאבק בטרור משמעותו הקרבה, חתירה למגע ואומץ לב, ואת כל אלו הבאת לידי ביטוי בהצטיינות רבה בתפקודך אמש. תגובתך המהירה והנחושה מול המחבל שדקר ופצע אותך, ראויה לכל שבח והערכה, משקפת את ערכי המשטרה וכך מצופה מכל שוטר".

"אני בטוח שההכשרה שסיימת זה מכבר בהצטיינות והפכה אותך ללוחם מג"ב", הוסיף כהן, "תרמה לך רבות ערכית ומקצועית בהתמודדות מול המחבל - שמנעה המשך פגיעה בשוטרים ואזרחים חפים מפשע. אני מאחל לך החלמה מהירה ומלאה ובטוח שתשוב לאיתנך ולפעילות המבצעית לצד חבריך במהרה".

יצוין, כי ד"ר דניאל וייס, מנהל תחום טראומה בהדסה הר הצופים, עדכן בביקור כי השוטר נפגע בדופן הצידית של בית החזה ומצבו מוגדר כעת קל. "הסכין לא חדרה את דופן בית החזה וזה מה שמנע פגיעה חמורה יותר. הוא עבר הליך ניתוחי קטן וימשיך להתאושש. אני צופה לו שחרור מהיר מבית החולים", הסביר הרופא הבכיר.

צפו בשוטר הפצוע