אאא

פרוספור איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, התארח באולפן 'כיכר השבת' והתייחס לעליה בתחלואת הקורונה, ההגבלות על בתי הכנסת, הטיסות לאומן בראש השנה, פתיחת זמן אלות ומתי ייפתחו האולמות? צפו בראיון המלא.

במהלך הראיון התייחס גרוטו להגבלות על בתי הכנסת ואמר: ""אנחנו פועלים לשינוי העניין הזה שיוכלו להיות תפילות יותר במרחב הפתוח, תפילות יותר גדולות. בפרט בסליחות, שזה בלילה. פועלים שיהיה ניתן להגדיל את מספר האנשים".

על ההשוואה למתרחש בהפגנות, אומר גרוטו: "אין מה לעושת, זו מדינה דמוקרטית, אי אפשר לעצור את זכות ההפגנה, זה נקבע בחוק. אבל דרך אגב נקבע בחוק הקורונה החדש אי אפשר לסגור בתי תפילה, גם אם יהיה סגר, בתי תפילה יפעלו".

גרוטו חזר להתייחס לנושא מנייני התפילות: "בהחלט אנחנו עובדים על מתווה קפסולות, בחוץ, בקבוצות של שלושים. זו בשורה שנוכל להביא לקראת השבוע הבא".

פרופסור גרוטו התייחס לתפילות בתוך בתי הכנסת, בהשוואה לאולמות התרבות ואמר: "יש הבדלים, לא כל בתי הכנסת ערוכים לחלוקה. אבל החלט זה משהו שאנחנו דנים בו כרגע, למצוא פתרון למתווה הזה. לא נוכל להכניס אלפים אבל בהחלט מספרים יותר סבירים שיוכלו להתפלל בחגים". 

צפו בראיון המלא