אאא

"אין סיכוי שנאפשר לסגור את בתי הכנסת בחגים", כך הצהיר היום (חמישי) שר הבינוי והשיכון יעקב ליצמן, במהלך אירוע הנחת אבן פינה לפרויקט דירה להשכיר בנהריה.

במסגרת האירוע, חשף השר ליצמן את תוכנית משרד הבינוי והשיכון לפיתוח הפריפריה בכלל והנגב בפרט, ואמר כי "בתוכניות של משרד הבינוי והשיכון בתקופתי, דירות להשכרה יהיו בסיס מרכזי לפתרון לדיור בציבור הכללי וגם למגזרים אנו נפעל לכולם. נגדיל את פרויקט 'דירה להשכיר', כי אני רואה בזה חלק חשוב מפתרון לדיור ואני מאוד מקווה להוריד מחירים.

"הגעתי להסכמה עם שר האוצר ישראל כץ לאפשר רכישת דירות יד שניה בהנחה של כ-100 אלף בפריפריה. אני רוצה לברך את נהריה שבהובלת ראש העיר נמצאת בצמיחה גדולה ואת חברת סלע בינוי שעושה כאן דבר גדול".

בהתייחסו למשבר הקורונה, תקף השר ליצמן את התנהלות פרויקטור הקורונה פרופסור רוני גמזו ואמר: "צריך שיהיה ברור, יש לשמור על ההנחיות ולהקפיד על ריחוק כדי למנוע תחלואה. אבל צריך גם שתהיה שקיפות, יושר, היגיון ואחידות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אין סיכוי שנאפשר לסגור את בתי הכנסת בחגים. לא בראש השנה ולא בכיפור ולא בסוכות. אלו ימים קדושים שכולם חרדים דתיים מסורתיים וגם חילונים הולכים בהם לבתי הכנסת ואין סיכוי שיהיה בהם סגר. אם צריך סגר - שיעשו אותו היום. לא בחגים. בחגים בתי הכנסת יהיו פתוחים. השר דרעי ואני לא נאפשר קיום סגר בחגים".

ליצמן התייחס גם לסערה סביב הטיסות לאומן ואמר: "לא ידעתי שגמזו הוא פרויקטור אומן. אתם יודעים מה הוא כתב לנשיא אוקראינה? הוא כתב לו שהוא מציע לו להיזהר מיהודים שילכלכו לו את העיר ויביאו תחלואה. איך הוא יכול להגיד דבר כזה? ככה בלי רשות. לכן קראתי שיפטרו אותו. הוא פרויקטור של מדינת ישראל ולא של אוקראינה.

"דבר נוסף, לא יכול להיות שעל בתי הכנסת ההגבלה היא 20 איש ובבלפור 20 אלף איש. שיעשו שוויון לכולם. ההפגנות ההמוניות הרסו את ההסברה בציבור ופגעו באמון הציבור. אם אכן יש צורך בהגבלה ל-20 איש אז גם בבלפור ההגבלה הזו תקפה. אני לא נגד הפגנות, השבוע הייתה הפגנה גם בבית שלי ולא קרה כלום, זה חלק מהתפקיד. אבל מה שכן מפריע לי הוא שאין שוויון. לא שמעתי שהוא כתב מכתב לשופטי בית משפט העליון שבבלפור לא הולכים עם מסכות ולא עומדים שתי מטר, אז אני מציע שיהיה שוויון ורק באמינות ובשקיפות נוכל להחזיר את אמון הציבור ואת שיתוף הפעולה של העם כדי לעצור את התחלואה".