אאא

המשלחת הישראלית לאבו דאבי, בירת איחוד האמירויות, מסכמת את האירוע ההיסטורי כאשר הם נחתו לראשונה במטוס ישראלי והתקבלו בכבוד במדינה המוסלמית, בעקבות הסכם כינון היחסים עמה.

חברי המשלחת, בראשות היועץ לביטחון לאומי מאיר בן שבת, התקבלה על ידי שר המדינה לענייני חוץ באיחוד האמירויות אנוואר גרגאש, בטקס קבלת פנים חגיגי בשדה התעופה המרכזי.

בטקס נשאו דברים, לצד בן שבת, היועץ המיוחד לנשיא ארה"ב ג'ארד קושנר והיועץ לביטחון לאומי של ארה"ב רוברט אובריאן.

ראש המל"ל פתח את דבריו בערבית ואמר: "שלום עליכם ורחמי אלוהים וברכותיו. אני גאה ושמח מאוד להיות כאן כראש המשלחת הישראלית. הגענו לכאן כדי להפוך את החזון למציאות. אין גבול לשיתוף הפעולה שנוכל לכונן בינינו: במדע, בחדשנות, בבריאות, בתעופה, בחקלאות, באנרגיה ובנושאים רבים אחרים".

"אנחנו קוראים למדינות נוספות להשתתף איתנו בתהליך השלום למען עמי כל האזור. תודה למארחנו האמירתיים ולשותפינו האמריקניים על מנהיגותם".

בעברית, הוא הוסיף: "אני נרגש לעמוד בראש המשלחת הישראלית הרשמית לאיחוד האמירויות הערביות. הגענו לכאן נציגים בכירים של ממשלת ישראל ואנוכי הדל בטיסה מסחרית ישירה היסטורית. הגענו לאור יום ולעיני כל במטוס הנושא דגל ישראל ביחד עם ידידינו האמריקאים, אשר להם תפקיד מפתח בכינון השלום".

"בשם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, אני מבקש להודות לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ ולשליחו ג'ארד קושנר וצוותו. כמו גם לעמיתי היקר, רוברט אובריאן היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, על החזון, על התבונה ועל המאמצים שהשקיעו כדי שנגיע לרגע הזה".

 נתניהו, משוחח עם המשלחת

בן שבת המשיך בצלילה להיסטוריה: "רבע מאה חלפה מאז נחתם הסכם השלום האחרון בין מדינה ערבית לישראל. השנים הרבות שחלפו, לא ריפו ידיים ולא החלישו את הכמיהה לכך. ברצוני להביע בפני מארחיי ובראשם הוד מעלתו שייח' מוחמד בן זאיד, נסיך הכתר של איחוד האמירויות, את הערכתנו על צעדו האמיץ".

"לישראל ולאיחוד האמירויות הרבה מן המשותף", הדגיש היועץ לביטחון לאומי: "אזורנו רווי אתגרים ואיומים, אבל יש בנו את העוז ואת היכולת לעמוד בפניהם. זאת הודות לרוח האדם המפעמת בנו, לראייה החזונית, לדמיון לחשוב בגדול, ליכולת לחדש, לרצון להצליח, לנכונות להשתנות ולאמונה שבכוחנו לשנות את המציאות. אנו נושאים עינינו לאופק חדש באזור. אופק של שיתוף פעולה בין חברות מתקדמות, אופק של טכנולוגיה, של חדשנות, של שגשוג, של צמיחה ושל תקווה".

בן שבת הסביר, כי "לא בכדי אנו קוראים להסכם הזה ולנוספים שיבואו בעקבותיו 'הסכמי אברהם'; אברהם, אבינו הראשון, נשא חזון חדשני. הוא יצא נגד המסמרות והאמונות שרווחו בימיו ולפניו, ייסד את האמונה באל אחד - האל שהבטיח לו להיות מקור הברכה לכולנו: 'ונברכו בך כל משפחת האדמה'".

"בבואנו לכונן את היחסים בין ישראל לאמירויות, אנו שואבים השראה מאבינו המשותף ופורצים לדרך חדשה: דרך אמיצה, דרך של תקווה, של שותפות, של אחווה, של שגשוג ושל שלום", סיכם היועץ לביטחון לאומי של נתניהו את נאומו בביקור ההיסטורי באבו דאבי.

צפו בתיעוד