אאא

אחרי שקיבל את אישור קבינט הקורונה להטיל סגר החל מיום שני הקרוב על 30 ערים וישובים, מסר פרויקטור הקורונה הצהרה מיוחדת לאזרחים בישראל, והאשים את החרדים בעליה בתחלואה.

"זה לא סוד שמצב התחלואה עלה מדרגה נוספת, וזה מאוד מטריד", אמר גמזו, "אנחנו רואים עלייה גבוהה מאוד של כמות החולים החדשים במגזר החרדי בשבוע האחרון; התפרצות קורונה משמעותית ומאוד מטרידה".

לדבריו, "חלק מהעלייה קשורה בהתפרצות בישיבות, אבל חלק גדול עדיין בתוך היישובים של המגזר החרדי. אנחנו זקוקים לעזרה של כולם כדי להוריד את התחלואה; חייבים לעשות הכל כדי לעזור לחברה החרדית להקטין את התחלואה".

באשר להחלטה עצמה, פירט הפרויקטור: "בקבוצת הערים האדומות עם התחלואה הגדולה, ננהיג עוצר לילי וסגירת מערכת החינוך. זה צעדים לא פשוטים לכל עיר, לכל תושב וגם לי. אבל כשאנחנו רואים התפרצות גדולה מאוד וחוסר שליטה במצב התחלואה, אין ברירה".

"ערים אדומות זה לא אות קין", ניסה גמזו לשכנע, "אלה מקומות בהם אנחנו רוצים להגביר מעורבות, כדי לעזור להם לצאת ממעגל התחלואה".

 הזעקות של גמזו

בשלב זה תקף גמזו בזעם את מפירי ההנחיות וזעק: "יהיו עוד החלטות קשות, נצטרך לראות מה יהיה בימים הקרובים וזה מסר לכל עם ישראל: שום חתונות, שום זלזול בהנחיות, שום התקהלות שאינה חוקית. יש ערים שייכנסו לסגר קשה,. כל אחד שלא שם מסכה ומזלזל, יורק בפרצוף של רופא שעובד 24/7".

באשר לתחלואה בחברה הערבית, אמר הפרויקטור: "החברה הזו צריכה להבין היטב, שצריך להפסיק לחלוטין עם האדישות והזלזול. אני רואה את זה שם; אני רואה שוב ושוב את חוסר ההפנמה שחתונה זה אירוע הדבקה. זה עובר מישוב לישוב".

"אני מבקר הרבה בישובים הערביים ורואה חוסר הפנמה. לא מבינים שחתונה זה אירוע הדבקה, שממשיך למשפחה ולסובבים. ערים אדומות - אלו מקומות שרוצים להתערב יותר ולעזור יותר".

גמזו סיכם ובישר: "יש לפנינו עוד החלטות קשות - נצטרך לראות מה יהיה בימים הקרובים. כולנו ביחד במצב הזה - השרים, הפוליטיקאים, המנהיגים וראש הממשלה. אני מבקש מכולם להיות כגוף אחד אחרי ההחלטות הקשות, כי יש עוד החלטות קשות. נצטרך לראות מה יהיה בימים הקרובים".