אאא

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט ביקר היום (ראשון) בעיר אלעד שהוגדרה כעיר אדומה ובעקבות כך יוטל עליה סגר החל ממחר. בנט מתח ביקורת על התנהלות הממשלה, בראשות בנימין נתניהו, וטען כי היא מטילה על החרדים סגר ושוכחת מהציבור.

בנט ביקר יחד עם ראש העיר ישראל פרוש במרכז השליטה בעיר, שם עמד מקרוב על נתוני התחלואה בעיר ועל הכשלים בטיפול מול החברה החרדית.

בסיום הביקור התבטא בנט: "אני מסייר בערים בית"ר עילית, בני ברק וכאן באלעד, ואני רואה שהציבור החרדי מתנהל למופת. עם כיסויי פנים יותר משראיתי בכל עיר אחרת.

"הממשלה מצידה מאשימה את החרדים, סוגרת את החרדים ושוכחת מהחרדים. אם רק ינהלו דיאלוג עם הציבור החרדי יוכלו למצוא פתרונות לצמצום התחלואה ולהגברת הפרנסה. במקום זה הפתרון כרגע של ממשלת ישראל - לא מסתכלת על האזרחים עצמם, לא סופרת נכון, סוגרת עסקים מבלי לתת מענה פרנסתי, מונעת משכירים ללכת לעבודה מבלי לתת להם איזה שהוא פיצוי. ככה לא בונים אמון".

בנט הוסיף: "אני קורא לממשלה להפסיק להתעסק בפוליטיקה קטנה, להתחיל לטפל באזרחים כדי שנוכל לצאת מהבוץ הזה".

ראש העיר, ישראל פרוש, אמר: "אין הרבה אנשים שמוכנים להסתכל עלינו בימים כאלו. נוח מאוד לאנשים מבחוץ לשים עלינו את הכורת ולהודיע - יהיה סגר או אין סגר. אבל הנה מגיע עוד איש אכפתי שיש לו פה ציבור ואכפת לו מהעיר".