אאא

מיצג המשקפות בטכנולוגיה מיוחדת, של מציאות מדומה 360°, הוצג לילדי העיר ירושלים בכל החופשה האחרונה. אתמול (ראשון) חבר מועצת העיר ומחזיק תיק תרבות תורנית דוד בלומנשטוק, הגיע ללשכת ראש העיר משה ליאון, והציג בפניו את המיצג.

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה ואיסור משרד הבריאות על התקהלויות, בוטלו שורת הופעות ופעילויות ברחבי השכונות. בעקבות כך מצאו בעיריית ירושלים פתרון ייעודי לילדים החרדים. 

מדובר על המיצג "מסע ירושלמי חוויתי בעקבות גדולי הדור", זהו מיצג משקפות אשר נערך בקבוצות קטנות על פי כללי משרד הבריאות בכלל המינהלים הקהילתיים בירושלים.

זוהי מציאות מדומה Virtual reality ובקיצור VR, היא סימולציה של סביבה המתבצעת באמצעות משקפת ייעודית. הסביבה המדומה נותנת תחושה של סביבה הקיימת בעולם הממשי, המיוחדת של השפה הויזואלית של מציאות מדומה היא היכולות לתכנן את החוויה, לרגש, לחדש, להפתיע, לחזק מסר ולהקיף את הצופה בתוכן מרהיב עם מציאות אמיתית ומרתקת.

המיצג חולק לארבעה נושאים ובהם שולב תוכן תורני, ערכי וחינוכי. בנוסף, צפו הילדים באטרקציות שונות והרגישו את החוויה כאילו הם נמצאים ממש באטרקציה.

18,000 ילדים מכלל הגילאים נהנו במסגרת המיצג. אחד הילדים אף סיפר: "ההרגשה הייתה כאילו אני יושב מול גדולי הדור ורואה אותם לומדים תורה, ממש חשתי אותם מולי הכי קרוב שיש".

אחד האבות אף הוסיף: "זו הנאה אמיתית, קרוב לבית ובלי לבזבז כסף. הילדים הרגישו שהם ממש בתוך האטרקציות ונהנו מכל רגע, דקות של הנאה מדהימות".

אלי וייזר יו"ר מינהל קהילתי הר נוף שהמיזם יצא דרך המינהל בראשותו, הצטרף לפגישה בלשכת ראש העיר משה ליאון וסיפר על התחושות וההנאה שהילדים חוו.

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק תרבות תורנית דוד בלומנשטוק, הודה לראש העיר ליאון על האכפתיות והמסירות למען תושבי העיר ובפרט ילדי ירושלים. והוסיף תודה מיוחדת לעובדי האגף לתרבות תורנית ובראשם מנהל האגף פנחס ארליך, שעמלו על הפרויקט המרהיב.