אאא

טקס מצטייני נשיא המדינה לשנת התש"פ התקיים היום (שני) בבסיס 'הקריה'. בהשתתפות נשיא המדינה, רובי ריבלין, שר הביטחון, בני גנץ, הרמטכ"ל אביב כוכבי, חברי פורום המטה הכללי והקצינים והחיילים המצטיינים.

במהלך הטקס העניק נשיא המדינה תעודות הצטיינות וסיכות ל-120 קצינים וחיילים מצטיינים מכלל יחידות צה"ל. החיילים המצטיינים נבחרו בוועדות שונות וזכו בתואר מצטייני הנשיא לאור עשייתם הענפה המהווה דוגמה ומופת לצה"ל כולו, חתירתם למצוינות והפגנת מסירות, מקצועיות ואחריות. 

לאחר שהחיילים קיבלו את 'האות', העמותה "יחד למען החייל". העניקה ל-120 מצטייני הנשיא מלגת לימודים או הכשרה מקצועית, תרומת אגודת "ידידי יחד למען החייל" בריטניה, בסך 3,500 ש"ח.

64 מכלל המצטיינים הינם לוחמים, 24 תומכי לחימה ו-21 מצטיינים השתחררו מאז קבלת הודעת ההצטיינות.
 
ראובן ריבלין אמר בטקס: "בימים הרי גורל אלה, משימתו העליונה של צה"ל- הגנה על מדינת ישראל, היא גם משימתו האישית של כל אחת ואחד ממשרתיו ושל כל אחד ואחת מאתנו- הגנה על הבית, הגנה על המשפחה, על אבא ואמא, וסבא וסבתא. הקשר ההדוק, הבל יינתק בין צה"ל לעם, הוא מאפיין ייחודי לצבא ההגנה לישראל. זה ייחודו. זה גם כוחו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"רק בחודשים האחרונים קיבלנו עוד דוגמא לאופן שבו צבא ההגנה לישראל, נרתם לאתגר הלאומי של המלחמה במגפת הקורונה וחיילות וחיילים מסייעים לכלל חלקי החברה הישראלית מקצה הארץ עד קצה: בבני ברק ובטירה, בבית שמש ובטבריה, בדיר אל אסאד ובירושלים".

"אבל", הוסיף הנשיא, "צה"ל הוא לא רק הצבא של כולנו. צה"ל הוא כולנו. והוא חייב להישאר כזה. צבא עם ממלכתי! מעל לכל מחלוקת. מחוץ לשיח הפוליטי, ומחוץ לווכחנות. צבא ההגנה לישראל הוא צבא העם. צבא שבא מן העם ופועל למען העם. צבא שדואג לכלל חלקי החברה הישראלית".
 
הרמטכ"ל אביב כוכבי דיבר אחרי הנשיא ואמר: "דגל ישראל מייצג את המהות והערכים שעבורם אנו פועלים מסביב לשעון. אנו פועלים כדי שנוכל להמשיך ולהניף אותו לעד, ובחוד העשייה, כמו תמיד, המצטיינים. מה שהביא אתכם למעמד הזה הוא לא הרצון לקבל את התואר, ולא הישג בודד".

"אתם כאן בזכות דרך החיים שאימצתם, דרך של עבודה קשה, יסודית וקפדנית- דרך של חיים של הצטיינות. סוג ייחודי של הצטיינות, זו הצטיינות הפורצת את גבולות הקיים ומחוללת שינוי עמוק. היא דורשת נכונות מנטלית להטיל ספק, לשאול למה, לגלות גישה ביקורתית קודם כל כלפי עצמך, או כלפי הארגון שאתה מופקד עליו או חבר בו. הטלת הספק צריכה לעורר חקירה וברור, ואלו מצריכים נכונות נפשית ומנטלית להתמודד עם האמת ולשנות את הקיים".