אאא

זעם בקרב הורי ילדי גני החינוך המיוחד במוכשר: למרות שלפני פתיחת שנת הלימודים פרסם מנכ"ל משרד החינוך כי הוא מאמץ את דו"ח הצוות המיוחד להשוואת תקציב גני החינוך המיוחד במוכשר, עד עתה לא נעשה דבר כדי להביא לשיוויון מלא לילדי גני החינוך המיוחד במוכר שאינו רשמי.

כפי שדווח ב'כיכר השבת', בדו"ח הובאה הודעה חד משמעית כי גני החינוך מיוחד יכנסו לאופק חדש באופן מלא כולל תיקון מודל תקצוב "בדומה לאופן בו מתוקצבים בתי הספר לחינוך מיוחד המוכרים שאינם רשמיים". ולמעשה כמו כל ילד במסגרות החינוך המיוחד הכלליות. כמו גם התחייבות כי הוא יחול כבר בתשפ"א, אך עד עתה לא יצא שום חוזר או הנחיות שיבהירו למנהלי הגנים כיצד להערך לכך.

במכתב ששלחו נציגי הורי החינוך המיוחד יחד עם פורום המוכר שאינו רשמי למנכ"ל משרד החינוך עמית אדרי כתבו כי "להכנסת הגננות לאופק חדש כמו גם לשינוי מודל התקצוב יש השלכות מיידיות על תקציב הגנים ועל ההערכות. שנת הלימודים נפתחה זה מכבר אך מנהלי הגנים עדיין ממתינים להנחיות המשרד".

כזכור, המדינה התחייבה לבגצ כבר לפני חודשים ארוכים שבשנת התשפ"א הנושא יוסדר ויכנס לתוקף ולמרות זאת דבר לא אירע בשבועות האחרונים, על אף שהשנה החלה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מהורי גני החינוך המיוחד במוכש"ר נמסר: "עם כל ההערכה לרצון הטוב, ועם העובדה כי מדובר בשר ובמנכ"ל חדשים, ילדי החינוך המיוחד סובלים מאפליה כבר שנים רבות ויש לטפל בנושא בדחיפות".

דוד שרפר יו"ר פורום המוכשר אומר כי מנהלים חייבים להערך לשינוי. "לא סביר כי המשרד הצהיר על מדיניותו אך לא פעל להעביר הנחיות ולהוציאה לפועל".

"תקופת הקורונה אינה מקילה על איש מהבחינה הכלכלית ויותר מכך על הורי החינוך המיוחד שילדיהם זכאים לכל תקציב באופן שיוויוני, כחוק".