אאא

שלושה פעילי ג'יהאד איסלאמי, נעצרו בחשד שניסו להבריח טלפונים לאסירים ביטחוניים הכלואים בבית הסוהר גלבוע תוך שימוש ברחפן.

השלושה, שוהים בלתי חוקיים, נעצרו בסמוך לבית הכלא ברכב בעל לוחות זיהוי מזויפות לאחר שחקירה סמויה הצביעה על כך שהם עתידים לנסות לבצע את ההברחה.

בעקבות מעצרם, איתרו שוטרי משטרת ישראל בשטח בקרבת בית הסוהר, רחפן ששופר לנשיאה של מטען בשעות הלילה לתוך שטח בית הכלא תוך תיאום ההברחה מול אסירים הכלואים בכלא באמצעות שפת איתותים שסוכמה מראש.

מהחקירה של חוקרי היחידה המרכזית במחוז צפון עלה כי שלושת הנאשמים תיכננו לתלות באמצעות חבלים מהרחפן פלאפונים, שעון חכמים המאפשרים התקשרות, סימים ומסורית שעל פי החשד נועדה על מנת לנתק את החבלים וככל הנראה אף לשמש מאוחר יותר לניסור ובריחה.

בנוסף בסיוע יח' דרור של השב"ס, שוטרי משטרת ישראל עצרו עוד שני אסירים ביטחוניים המרצים עונשי מאסר ממושכים שהחזיקו ברשותם טלפון נייד שבאמצעותו יצרו קשר עם 3 החשודים האחרים.

בסיום חקירה אינטנסיבית ומקצועית של חוקרי היחידה המרכזית במחוז הצפוני חומרי החקירה הועברו לפרקליטות מחוז צפון אשר הצליחו לגבש תשתית ראיתית כנגד כל 5 החשודים ולהגיש נגדם בקשה למעצר וכתב אישום באמצעות הפרקליט בני משה בעבירות חמורות ביניהן: ניסיון הכנסת ציוד קצה במטרה לפגוע בביטחון המדינה ולסייע לארגון טרור.