אאא

שר הביטחון בני גנץ, יצא הלילה (שלישי) לביקור בזק של 24 שעות בארה"ב, שם יקיים פגישות ביטחוניות "לצורך המשך השמירה על העליונות הביטחונית של ישראל ולהמשך המאבק המשותף באיראן". שר הביטחון ייפגש היום עם מזכיר ההגנה האמריקאי מארק אספר, ועם בכירים נוספים בממשל.

אך למרות שגנץ יטוס בטיסה מסחרית, עם חזרתו לישראל הוא ייכנס לבידוד של חמשה ימים בלבד, וזה באישור משרד הבריאות. יצוין כי גנץ עולה ויורד מהטיסה ומטיסת ההמשך בארה"ב בנפרד משאר הטסים.

כזכור, בישיבת הממשלה אמש, הבהיר גנץ כי הוא ירחיב את המלוניות ויעמוד על כך שזכות ההפגנה במדינת ישראל תשמר.

בנוגע לתוכנית הכלכלית שאושרה הערב אמר גנץ: "אני מברך על אישור התמריצים הכלכליים, ואמרתי זאת לשר האוצר ולראש הממשלה".

"בצד זאת", הוסיף גנץ ואמר: "במקום לכסות כל פעם את הפערים בפלסטר - עלינו לאפשר ודאות ויציבות לאזרחי ישראל ולאשר תקציב לשנת 2021 בהקדם בכדי לסייע לעצמאים, למובטלים ולמשק הישראלי כולו".

לגבי הדיונים על הקורונה אמר שר הביטחון: "התחלואה הולכת וגדלה, ובהתאם לכך אנחנו מרחיבים את הפעולות שנוקטת מערכת הביטחון".

גנץ, הסביר את הפעילות שינקוט: "נגדיל את כמות החוקרים האפידמיולוגיים ונרחיב את פעילות המלוניות והנוכחות ברשויות המקומיות".
"היום הנחיתי את מערכת הביטחון לבחון את האפשרות להקמת בית חולים שדה שיסייע להפחתת העומס בבתי החולים, בהתאם לצורכי מערכת הבריאות".

לגבי ההפגנות אמר גנץ בישיבת הממשלה: "זכות ההפגנה היא זכות יסוד וחובה לשמור עליה, כמו גם על הזכות לתפילה. ההפגנות בבלפור יכולות וראויות להתקיים במסגרת החוק. אני סומך על מערכת הייעוץ המשפטי והמשטרה שיאכפו ויטפלו בנושא, לפי המתווה שאושר וקורא לציבור לנהוג לפי ההנחיות".