אאא

קבינט הקורונה צפוי להתכנס בצהריים (שלישי) ולדון על הטלת הגבלות נוספות, בשל העלייה במספר המאומתים החדשים למרות ה'סגר הנושם' שהוטל בשבוע שעבר.

בין היתר ידונו השרים בצמצום העבודה במגזר הפרטי, הגברת האכיפה בבתי הכנסת ובהפגנות והמשך סגירת מערכת החינוך. יצוין כי ההחלטות שיתקבלו יכנסו לתוקף רק בשבוע הבא, לאחר יום הכיפורים. השרים ידונו אף בהטלת 'עוצר' בחג הסוכות, עוצר דומה לזה שהוטל בחג הפסח האחרון.

שר המשפטים, אבי ניסנקורן, אמר הבוקר בראיון ל'כאן': "אנחנו מנסים לאזן בין השארת המשק פתוח ופעיל ומחוזק בתקציבים כלכליים תומכים, לבין המאבק בווירוס. אבל כנראה לא תהיה ברירה לעשות החמרה נוספת בצורה הדרגתית אחרי יום כיפור

כזכור, אמש התבטא ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בישיבת הממשלה ואמר: "אנחנו נזמן מחר את קבינט הקורונה, כדי לבדוק אלו צעדים אנחנו צריכים לעשות. מאז שקיבלנו את ההחלטה, יש עליה תלולה בחולים קשים. מחר נשקול את הצעדים".

"שרים שאינם שייכים לקבינט הזה", העיר נתניהו, "יכולים להעביר את ההצעות שלהם למל"ל (המועצה לביטחון לאומי). במקביל, הישיבה היום היא גם כדי להעביר עוד סיוע כלכלי, למובטלים ולעסקים. מחר נצטרך לדון בהיערכות בתי החולים".

נתניהו תקף את ח"כ יפעת שאשא ביטון, יו"ר ועדת הקורונה, ואמר: "כל מי שזלזל בהגבלות שהטלנו, כל מי שדילל את ההחלטות או ביטל אותן - שלא יבוא אלינו עכשיו בטענות איך התחלואה עולה".

יו"ר הוועדה הגיבה הערב לנתניהו ואמרה: "כשראש הממשלה הודיע לי כי החליט למנות אותי ליו"ר וועדת הקורונה, הוא הדגיש את חשיבות התפקיד ואת האחריות הגדולה שמוטלת על כתפיי. ביראת קודש נכנסתי לתפקיד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אחריות שמחייבת לשאול שאלות ולהטיל ספקות, לא בעוצמת הסכנה הנשקפת מהמגיפה, עליה אין כל מחלוקת, אלא ביחס לדרכים הנכונות להתמודדות עימה. כפי שמצופה מנבחרי הציבור בכנסת ובוועדות".

"כל פעולותיי היו שקופות ולאחר היוועצות", טענה שאשא ביטון: "לא קראתי לציבור "לכו לשתות בירה", לא השתתפתי באירועים המוניים ללא מסיכה, לא הזמנתי להתארח בביתי בניגוד להנחיות ועובדי לשכתי לא הפרו בידוד.

"אני מזכירה לראש הממשלה שהוא היה זה שמסמס את יישום מתווה הרמזור של פרופ' גמזו, עד שלא היתה בו עוד תועלת".

שאשא ביטון תקפה את נתניהו והוסיפה: "אני מציעה לראש הממשלה להתעשת ולהפסיק לחפש אשמות. זה הזמן להגדיל את כושר הספיקה של בתי החולים, לייצר מערך קטיעת הידבקויות יעיל, לגייס את הציבור למאבק על ידי הסברה נכונה לשמור על עצמו ועל קבוצות הסיכון. מומלץ גם לתת דוגמא אישית.