אאא

בעלי העסקים מתמודדים עם משבר שעלול לגרום להם לקרוס כלכלית, כל זה לא מנע מהמשטרה לצאת לחלוקת דוחות לחנויות לממכר מזון בסמוך לקניון "רב שפע" בירושלים. 

זה התרחש אתמול (חמישי), בחנויות הממוקמות ברחוב שמגר בירושלים מול קניון "רב שפע". שוטרי מרחב י-ם יצא במבצע אכיפה אגרסיבי לחלוקת דו"חות משמעותיים על סך 5,000 שקל. אלא שמבדיקת 'כיכר השבת' עולה כי חלק מהקנסות שניתנו, נעשו לכאורה בניגוד לחוק.

מדובר בעסקים שגם כך נמצאים עם ירידה משמעותית בהכנסות וכעת נאלצים להתמודד עם קנסות בגובה אלפי שקלים. המקרה המדובר התרחש בחנות "אוליב", חנות לממכר סלטים, קפואים, עוגות וחמוצים לשבת.

הבעלים ישראל טייברג מספר ל'כיכר השבת', כי שני שוטרים נכנסו לעסק, ראו באגטים על הדלפק, והסיקו מכך שאנחנו מוכרים אוכל לישיבה במקום. למרבה האבסורד הם שלפו את פנקס הקנסות ורשמו דו"ח על סך 5,000 ש"ח.

מבדיקת 'כיכר השבת' עולה, כי אכן החנות פועלת בימים אלו כמו יתר החנויות לממכר מזון מוכן, ואינה מתיימרת להכין אוכל מוכן במקום.

למרות ההצהרות הידידותיות של המשטרה שהיא תתמקד בשלב זה בעיקר בהסברה ותימנע מנתינת דו"חות באופן חופשי, הרי שהצהרות לחוד ומעשים לחוד.

טייברג העיד, כי באותו יום עסקים נוספים סביבו קיבלו דו"חות, ואף אחד השוטרים נשמע אומר "אנחנו צריכים להגיע למכסה".

גורם במשטרה אמר ל'כיכר השבת': "מקבל הדו"ח, עומדת בפניו הזכות לערער על הדו"ח. במידה והייתה טעות של השוטרים יבטלו לו את הדו"ח ובמידה ולא - הוא ישלם את הדו"ח. התקנות ברורות לכולם".

מהמשטרה סירבו להגיב לפניית 'כיכר השבת'.