אאא

שבוע טוב, עם צאת שבת שובה ושעות לפני שעולה השחר ליום לכניסתנו ליום המקודש ביותר בשנה, אני מרימה הלילה הזה דגל אדום לאחיי ואחיותי המגזר החרדי ואומרת לכם: ושמרתם לנפשותכם!

אחוז ההדבקה במגזר זינק ל-25.8%! כמעט פי 3 המגזר הכללי שעומד על 9.9%. זה אבסורד. ואת ההשלכות אנחנו רואים בבתי החולים כשיש נוכחות בולטת של חרדים מעל כל מגזר אחר.

אני רואה מה שעומד לפנינו עם ההשלכות של ראש השנה וחזרת בני הישיבות הביתה והפעם גם אני חרדה ורק למען שלום הציבור היקר הזה שלצערי לא הפנים את גודל הסכנה או באופן בלתי נתפס הולך לגישה מודעת ואקטיבית לחיסון עדר. זה עלול להמיט אסון! אסון להורים, לסבא והסבתא, לשכן ולשכנה ולר״ם בישיבה.

שיהיה ברור, אני לא נכנסת להשוואה בין תפילות להפגנות. לא מענייני. אני מדברת ספציפית על הבריאות שלכם המגזר החרדי. תאמינו לי, בחודשים האחרונים הנשמתי יותר מידי חולים שאמרו ברעד שמע ישראל לפני שנפרדו מהעולם ונאלצנו לבשר למשפחות הכואבות את הנורא מכל.

יום הכיפורים הוא יום של תפילה קדושה אבל השנה אין ברירה אלא להתפלל ביחידות או רק בקפסולה במקום פתוח לפי ההנחיות. אני מזדהה עם הקושי האדיר ומבינה את חשיבות של קדושת החג ומנהגיו אבל אין ברירה אחרת.

אני קוראת לרבנים ולגדולי התורה להבין את צו השעה ולהורות לציבור להקפיד על ההנחיות. תדעו: המשך תפילות המוניות, התכנסויות וחוסר הקפדה על ההנחיות יביאו בסופו של דבר לתוצאה אחת: המשך גידול התחלואה והתמותה וכמובן המשך הסגר על כל מדינת ישראל.

אם הקורונה לימדה אותנו אזרחי מדינת ישראל זה שכולנו מחוברים זה לזה. אין יותר הם ואני. יש אנחנו! וההשלכות התנהלות של כל מגזר ומגזר משליכים בסופו של דבר על כלל החברה הישראלית. בואו נהיה סופסוף ערבים זה לזה כי המחיר כשאיננו נוהגים כך הוא הרסני ואת התוצאה כולנו חווים עכשיו.

גמר חתימה טובה.

פרופ׳ עידית מטות, מנהלת האגף הכירורגי, מערך הרדמה, כאב וטיפול נמרץ.