אאא

בעקבות קבינט הקורונה שהתכנס אמש, שר בכיר שנכח בדיונים מתריע בשיחה עם 'כיכר השבת', כי אם חג שמחת תורה הקרוב ייחגג כרגיל - הראשונים שיינזקו מכך הם החרדים.

בקבינט המדובר דנו באופן רשמי בצעדים ליציאה מהסגר, ובמהלכו סוכם כי כאשר יגיעו מדדי ההדבקה ל-0.7 בממוצע מכל חולה, תחל בהדרגה ההקלה בהגבלות הנוכחיות.

כמו כן, "ערים שיישארו אדומות", אומר היום (שלישי) השר הבכיר, "ייכנסו לסגר מוחלט כמו בני ברק בערב פסח - ונכון להיום כל הערים החרדיות אדומות; בכל הארץ אחוזי ההדבקה יורדים, בעוד אצל החרדים האחוזים עולים".

וכאן באה ההתרעה החמורה: "המשמעות היא, שאם אירועי שמחת תורה יתקיימו כבכל שנה, עם ההקפות והכל, כך שלא נצליח להוריד את מספרי התחלואה, הציבור החרדי יתייצב בפני תקופה לא פשוטה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"לא נוכל לפתוח את הישיבות ומוסדות החינוך, ייגרם סבל גדול לעסקים ולכל התנהלות התושבים בערים החרדיות - ואז תקום זעקה גדולה. כדאי שנתעורר ונתנהג בהתאם! המסר הזה חייב לחלחל!".

 רה"מ בפתח קבינט הקורונה (צילום ארכיון: לע"מ)

חבר קבינט הקורונה מוסיף בצער: "בל נשכח גם את הסכנה לציבור החרדי מהשנאה המצטברת בציבור הכללי הסבור בטעות כי החרדים הם בגדר 'מרעילי בארות' ושבגללם הסגר עכשיו".  

"זאת ועוד: לכל זה ישנן השלכות פוליטיות חמורות, כמו ממשלה ללא חרדים, שתביא לסכנה עצומה לעולם התורה", מסיים בדאגה השר הבכיר בממשלת ישראל.