אאא

עיריית בני ברק התנגדה ליוזמת פיקוד העורף להקמת תחנה של מד"א לבדיקות מהירות לקורונה בטענה שאין בכך צורך, כך על פי הדיווח של ynet וידיעות אחרונות. זאת למרות שבני ברק 'אדומה' עדיין ונמצאת בסגר כבר למעלה מחודש וחצי ברצף מבלי לראות עדיין את האור בקצה המנהרה.

על פי הדיווח, תחנת הבדיקה המהירה שפעלה בבני ברק לאחרונה נסגרה השבוע – בדיוק בימים שבהם הוטל על העיר סגר נוסף. על פי הטענות, ישנה ירידה במספר הנבדקים מתוך חשש שהתוצאות של הבדיקות עלולות להאריך את הסגר על העיר שסובלת כבר רבות.

בעיריית בני ברק טוענים מנגד, כי ההחלטה שלא לאפשר לפיקוד העורף לפעול בשטחה הייתה עניינית - תוצאה של ירידה בביקוש לבדיקות לאחר שרוב תושבי העיר כבר נבדק. הירידה מאפשרת לדברי העיריה, לקופות החולים לעמוד בקצב הפניות מבלי צורך בעזרה נוספת ממד"א. ואולם גורמים במערכת הבריאות טענו כי בעיר פועל כעת רק מוקד אחד של כל קופה ו"ההספק מינורי". הם האשימו את ראש העירייה כי הוא מונע מתוך חשש שבבני ברק יתגלו חולים נוספים ולכן מעדיף למעט בבדיקות. "זה ממש אבסורד", אמרו.

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה: "הירידה בעומסים בנקודות הבדיקה היא תוצאה ישירה ומבורכת של הירידה התלולה במספר החולים. בני ברק היא שיאנית הבדיקות בערים הגדולות בישראל, כאשר 70% מתושבי העיר נבדקו בעידוד ובתמריץ עירוני מתמיד של פרסום מאסיבי והרחבת מתחמי הבדיקה. גם בימים אלו ממוצע הבדיקות בעיר עומד על 1,000 בדיקות ביום. ברחבי העיר פתוחים שני מתחמי ענק לבדיקות המופעלים על ידי קופות החולים, לצד מערך בדיקות המבוצעות על ידי פיקוד העורף, כאשר רק אתמול סוכם על עריכת בדיקות סקר בקרב צוותי הוראה ונקודות אוכלוסייה".

הבוקר הודיעה העירייה כי העיר בני ברק ירדה היום ל-7.17 במדד הרמזור והפכה לכתום בוהק מה שמלמד לדברי העירייה על ירידה בכמות התחלואה בעיר.