אאא

שריפה גדולה שפרצה היום (שני) בחצר בית כנסת בחיפה, כובתה על ידי כוחות הכבאות וההצלה בעיר. אולם, מתברר כי בזכות ההקפדה על ההנחיות, האברכים ניצלו וספרי התורה העתיקים - ניצלו.

אחד מלומדי הכולל מספר, "מאז פרוץ נגיף הקורונה, ראש הכולל הגאון ר' שי פרי, החליט להעתיק את מקום הלימוד, לבית הכנסת הנמצא בסמיכות לישיבת 'החיים לדוד', בו אנו רגילים ללמוד, וזאת, כי שם התאפשר לעשות קפסולות בצורה הנוחה והמיטבית, ושם גם ניתן היה ללמוד בחצר - באוויר הפתוח".

"היום בשעה 15:00, תוך כדי שהאברכים עומלים בתורה בסדר שני,  הרגישו מספר אברכים, בריח חזק מאוד של אש ועשן שאפף את בית הכנסת". 

האברך מספר, "לפתע שמענו זעקות "אש אש", ותוך שניות הפך בית הכנסת למוקד של אש ועשן."

"האברכים לא התמהמהו ומיד חילצו את ספרי התורה מההיכל, והעבירו אותם אחר כבוד להיכל הישיבה השוכנת כאמור בסמיכות מקום".

האברך מתאר בהתרגשות, כי "בהיכל בית הכנסת קיימים מספר ספרי תורה עתיקים שהועלו ארצה מתוניס בניסי ניסים ועוד, ברוך ה' לספרי התורה לא קרה מאומה, אך האברכים דאוגים שמחר לא יהיה להם איפה ללמוד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, מוקדם יותר היום, תושבי שכונת עין הים בחיפה צפו במחזה בלתי שגרתי, כאשר בצהרי היום עברו באמצע הכביש מספר בני אדם שהלכו במהירות כשהם נושאים בידיהם ספרי תורה.

 האברכים עם ספרי התורה

היו אלו ספרי התורה שהוצאו מבית הכנסת שבקרבת האש. הם ניצלו בפעולה מהירה של תלמידי הישיבה המקומית שבראשות הרב שי פרי, והוכנסו לשמירה במקום.

בינתיים שישה צוותי כיבוי, בפיקודו של רשף ברק סילם, השיגו שליטה באירוע, וכיבו את השריפה שנתפסה בעשביה במקום שהיתה מעורבת בגרוטאות וזבל.

מדוברות כבאות והצלה מחוז חוף נמסר: "לוחמי האש מדווחים כי בפעולה נמרצת הם מנעו את התפשטות השריפה שאיימה על מבנים, כולל בית הכנסת המוכר של עין הים. כעת הצוותים נשארים במקום, עד לכיבוי סופי".