אאא

הגאון רבי נפתלי סימון, מחשובי 'הדור הצעיר' של רבני התימנים בישראל, הסתלק היום (חמישי) לעולמו לאחר שחלה בקורונה, והוא בן 63 בלבד, בהותירו אחריו אישה ו-13 יתומים.

הגר"נ זצ"ל, ראש מוסדות דברי שלום ואמת, להם סניפים במספר ערים בארץ, נדבק לפני מספר שבועות בנגיף, ואושפז במחלקת הקורונה של 'הדסה עין כרם'.

הטבה מסוימת נרשמה במצבו, כאשר התעורר לזמן מה לפני כשבועיים, הספיק לשוחח עם אשתו אך בהמשך חלה הידרדרות והרופאים נאלצו להרדימו ולחברו למכונת הנשמה, והיום כאמור אירע האסון: דבר פטירתו נקבע בבית החולים.

רבי נפתלי נולד בכ"ג כסליו תשי"ח, למשפחה חשובה בעדת תימן: סבו הוא הגאון הצדיק רבי שמואל הלוי זצ"ל אב"ד שעב'ה, מגדולי חכמי העדה.

כשבגר היה מוכר כמתמיד בתורה, ובהגיעו לפרקו נישא לרעייתו מזל לבית צפר מראש העין.

בהקפדתו היתירה על שמירת מנהגי תימן, ורצונו להנחיל זאת לכלל בני העדה, הקים את מוסדות 'דברי שלום ואמת', המאגדים מספר קהילות, כאשר מעת לעת הוא פוקד את מעונו של חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני אותו העריץ.

הלוויתו של הגאון רבי נפתלי סימון זצ"ל יוצאת בשעה זו מבית מדרשו שברחוב שערי פינה בירושלים, בדרכה לבית העלמין סנהדריה, שם ייטמן למנוחת עולמים, כשהוא מותיר אחריו משפחה ברוכת ילדים וקהילה גדולה והמומה.

 

  • לפניות בנושאי 'דיין האמת', פנו אל המייל: chsidim@kikar.co.il