אאא

ציוץ מסתורי משהו של הכתב הצבאי יוסי יהושוע, משקף דריכות ביטחונית גבוהה מאוד שהתחדשה לאחרונה, מעבר למה שכבר היתה, בדרגי הפיקוד העליונים של צה"ל.

לפי כתב 'ידיעות אחרונות', "חיזבאללה מחפש מטרה אווירית של ישראל". זו עליית מדרגה משמעותית, מאחר ועד כה לא דווח על ניסיון של ארגון הטרור השיעי לפגוע בכלי טיס ישראלי.

חיל האוויר הישראלי, מנגד, "מגהץ את דרום לבנון", צייץ יהושוע. את המילים האחרונות יכולים לאשר תושבי חלק מישובי הגליל, שיודעים לספר על גיחות הולכות וגוברות של מטוסי חיל האוויר מעל לראשיהם, לתוך שטח לבנון.

הרמז של חיזבאללה לפגיעה אווירית (צילום: @ali_choeib1970 בטוויטר)
הרמז של חיזבאללה לפגיעה אווירית (צילום: @ali_choeib1970 בטוויטר)
הגדלה

בענין זה אף כתב עלי שעיב, איש רשת 'אל מנאר' המזוהה עם חיזבאללה בדרום לבנון, כי "הטרור וההתקפות לא ימשיכו", כשהוא חותם בהאשטאג "מלחמה באוויר" לצד תמונה של פגיעה במטוס.

כזכור, לפני כחודשיים וחצי התבצע ירי מלבנון לעבר חיילי צה"ל. אלו לא נפגעו, ובתגובה תקפו מסוקי קרב וכלי טיס של צה"ל יעדי טרור של ארגון חיזבאללה.

היה זה הניסיון השני של חיזבאללה לנקום את מותו של פעיל ארגון הטרור במהלך תקיפה בסוריה שיוחסה לצה"ל. גם הוא, כזכור, כשל.

 מכאן ירה חיזבאללה בתקרית האחרונה (צילום: דובר צה"ל)

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה אמר לאחר מכן בקולו: "אני רוצה להיות ברור: אם היינו רוצים להגיב רק כדי להעלות את המורל, היינו עושים זאת כבר ביום הראשון. היינו יכולים לשגר טילים על מוצבים ולהפיץ את התמונות בתקשורת בלי שאף חייל נהרג ונפצע, ובזה נגמר העניין".

"אבל לא זאת המטרה שלנו; לא להישג הסברתי ומורלי אנחנו שואפים", איים נסראללה באופן ברור. "אנו רוצים לייצר משוואה - כאשר אתם הורגים לוחם שלנו, אנו נהרוג אחד מהחיילים שלכם".