אאא

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ביקר היום (ראשון) בעיר בני ברק ונפגש עם ראשי ערים חרדיות בחמ"ל הקורונה בעיר התורה והחסידות.

בדבריו אמר הנשיא: "הקורונה גבתה מאתנו קורבנות רבים בנפש, והמאבק בה עד היום תובע מאתנו ויתורים קשים ביותר בניהולה התקין של שגרת חיינו. הנגיף, כפי שאנחנו יודעים, לא מבחין בין יהודים ולא - יהודים, נשים וגברים, חילונים, דתיים או חרדים. ויחד עם זאת, ישנן קבוצות באוכלוסייה שאורחות חייהן הופכים אותן לפגיעות יותר.

"מטבע הדברים, משפחות ברוכות ילדים עלולות להיות רגישות יותר להדבקה; מי שמתכנסים מספר פעמים ביום לתפילה, וללימוד תורה בחברותא, רגישים יותר להדבקה. זה טבעי, ולצערנו החברה החרדית שילמה ומשלמת על כך מחיר כבד, בחיי אדם".

"בשעת משבר כזאת", הוסיף ריבלין: "אל לנו לטפול האשמות איש על רעהו. אנו, בני העם היהודי, למודי ניסיון צורב בכל מה שקשור לסטיגמות, ולהאשמות פושעות בהפצת מחלות, לא עלינו, ומה ששנוא עליך אל תעשה לחברך. לא הוויכוח ביננו מסוכן. מסוכנת ההסתה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"יש סכנה של ממש, כאשר בנוסף להתמודדות עם נגיף הקורונה, הציבור החרדי צריך להתמודד יום יום עם ההתפרצות הנוראה של נגיף השנאה. ואת הדברים האלה אני אומר לא רק כאן, בפניכם. אמרתי אותם בכנסת, ואל מול הציבור כולו, חייבים להפסיק את ההסתה נגד הציבור החרדי".

לדבריו: "גם כשבשורות מלאות תקווה בנוגע לחיסון מתחילות לעשות להן כנפיים, אל לנו לרפות את ידינו במאבק הבלתי מתפשר בהתפשטותו של הנגיף. עוד לא ברור מהי יעילותם של החיסונים שיפותחו, מתי יגיעו, מהן ההשפעות ארוכות הטווח של המחלה, ובאיזה קצב אפשר יהיה להתחסן.

"עלינו להמשיך ולתכנן את חיינו כאילו אין חיסון באופק. לתכנן איך אנחנו ממשיכים להעניק חינוך מעולה לילדים שלנו, ואני יודע שזו דאגה שמטרידה אתכם במיוחד, איך אנחנו ממשיכים להתפלל, וללמוד בבתי המדרש, איך מקיימים חתונות ללא הדבקה, איך אנחנו מאפשרים את צמיחתו המחודשת של המשק, איך אנחנו מפיגים את בדידותם של הזקנים, איך ייראו חגיגות החנוכה שממש מעבר לפינה? ואיך נציין שוב פעם את פורים? ואפילו את פסח. עלינו להקדים ולהיערך כבר מעכשיו".