אאא

זעזוע בחסידות גור: אדם שפרש מהחסידות הגיע לבית המדרש הגדול בירושלים, וביקש להיכנס אל האדמו"ר. הוא סורב, ובמקום פרצה מהומה.

בתקופה האחרונה, חזר האדמו"ר מגור לקבל קהל, בהתאם להנחיות הקורונה כשהוא יושב מאחורי זכוכית והחסידים נכנסים כשהם עטויי מסכות.

הערב (שני) הגיע לבית המדרש אדם שפרש מהחסידות, וביקש להיכנס לאדמו"ר - כאשר לפי עדי ראייה, בכיסו הוא מחזיק בגז מדמיע.

החסידים שהיו במקום, מנעו זאת ממנו. הם התקבצו סביבו וחסמו את מעברו בעזרת שולחנות וספסלים, כדי למנוע מהפורש להיכנס אל האדמו"ר.

בתגובה, טוענים חסידי גור שהיו במקום, שלף אותו אדם גז מדמיע מהכיס, וריסס לעבר החסידים שהיו במקום. כמה מהם הצליחו להשתלט עליו, ולהוציא אותו החוצה.

חסיד גור שהיה במקום אומר בשיחה עם 'כיכר השבת': "מדובר באירוע חמור שטרם היה בחסידות גור. שאדם ייכנס לבית המדרש ויבקש להיכנס לחדרו של האדמו"ר כשהוא נושא איתו גז מדמיע?".

המותקף, שוכב פצוע אחרי שקיבל מכות (באדיבות המצלם)
המותקף, שוכב פצוע אחרי שקיבל מכות (באדיבות המצלם)
הגדלה

מנגד, חבריו של הפורש מכחישים בתוקף כי הוא זה שריסס גז מדמיע במקום, וטוענים כי מדובר היה במקרה של אלימות קשה שהופנתה כלפיו.

לטענתם, מיד עם כניסתו לבית המדרש, הותקף באלימות ואף נזקק לחילוץ משטרתי, שפינו אותו לאמבולנס שהמתין כדי להעניק לו טיפול רפואי.

לפי אנשים המכירים את האדם,  מדובר במי שנכנס כל שבוע לאדמו"ר מגור בקביעות, ולא בפורש "שהופיע" פתאום. הדבר ידוע אצל כל מכיריו, וגם הפעם נכנס לשוחח על מקרה רפואי ספציפי - אך הותקף באלימות ונזקק לפינוי לבית החולים.