אאא

לאחר ישיבת הקבינט שאישרה אמש (שני) הקלות בהגבלות הקורונה, בכירים בממשלה מזהירים מפני העלייה בתחלואה ומדגישים כי מדובר בשלב הקלות אחרון, כל עוד העלייה בתחלואה תימשך.

על פי הדיווח בחדשות 12, בכירים בממשלה התבטאו כי: "לא צפויות הקלות נוספות - עד להודעה חדשה". הרקע לדברים:  העלייה בתחלואה והחשש שהקלות נוספות יביאו לאובדן שליטה במגיפת הקורונה.

בישיבת קבינט הקורונה אמש, הוחלט כי החל מהיום, יום שלישי, יפתחו מרכזי הקניות הפתוחים, כגון "ביג", וכי נציגים ממשרדי הבריאות, האוצר והכלכלה יגבשו מתווה שיביא לפתיחת הקניונים.

גם השבתת החינוך, שהובילה לזעם ציבורי רב, התמעטה כאשר בשבוע הבא תלמידי כיתות ה'-ו' וי"א-י"ב יחזרו לספסלי הלימודים ביישובים ירוקים וצהובים.

מנגד הקבינט קבע כי יש להרחיב ולייעל את השימוש בהכרזה על "אזורים מוגבלים", כחלק מהשמירה על תוכנית הרמזור שרקם הממונה היוצא גמזו.

ביישובים אדומים תבוצע אכיפה מחמירה גם על תנועת אנשים מהיישובים ואליהם. בנוסף, כדי למנוע הפיכת יישובים כתומים לאדומים, הוחלט לקדם את מתווה הסגר הלילי, כצעד מונע תחלואה.

בהודעה שפרסם משרד ראש הממשלה נכתב כי השרים ציינו שכל צעדי ההקלות תלויים במצב התחלואה: "אילו נראה עלייה משמעותית בתחלואה - תבוטלנה הקלות".

כזכור, לאחר ישיבת הקבינט, אמר ראש הממשלה במסיבת עיתונאים בירושלים: "אתם זוכרים שבגל הראשון של הקורונה היינו בין הראשונים להיכנס לסגר, ובין הראשונים לצאת ממנו. וכך קרה בדיוק בגל השני, כפי שצפיתי שיקרה – בזמן שאנחנו יוצאים מהסגר, מדינות רבות באירופה נכנסות אליו אחרי שהן שוברות, לצערי, שיאים של תחלואה. מי נכנס לסגר השני? מי לא – בריטניה, צרפת, חלקים מגרמניה, בלגיה, איטליה, הולנד, פולין, ליטא, ועכשיו הצטרפה גם אוסטריה".