אאא

פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש, ערך היום (ראשון), סיור בעיריית ירושלים, ראש העיר ירושלים משה ליאון, הציג בפניו את המתווה העירוני שגובש להחזרת ירושלים לשגרה מלאה וביקש ממנו לאפשר לפתוח עוד כיתות.

ע"פ המתווה שגובש בעירייה, בשלב הראשון ייפתחו בפיילוט שיאפשר פתיחה של 20 בתי ספר (מכלל המגזרים) בשכונות ירוקות וצהובות.

תלמידי בתי הספר שיפתחו יתבקשו לעבור 2 בדיקות קורונה בשבוע. הבדיקות יתקיימו בכניסות לבתי הספר, פעמיים בשבוע לכל תלמיד.

לאחר מכן, על פי התכנון הבדיקות ישונעו ע"י עיריית ירושלים למעבדת בדיקות חדשה שעתידה להיפתח בימים הקרובים, בהר חוצבים בירושלים. שם מתחייבים לבדוק את הבדיקות תוך 4 שעות מרגע הגעתן למעבדה, כאשר התוצאות יועברו לתלמידים / להורים ישירות דרך אפליקציה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

התכנון לשלב השני במידה והפיילוט יצליח, מתכננת העירייה לבקש לפתוח גם את אירועי התרבות הספורט, החתונות והקניונים וזאת לאחר שקבינט הקורונה יאשר תקנה שבמסגרתה רק מי שיציג בדיקת קורונה שלילית בתוקף יוכל להיכנס לאירועים (בדומה לחובת עטיית מסיכה).

ראש העיר ירושלים, משה ליאון הסביר: "עלינו לעבור שלב אחד קדימה ולפתוח לפחות את מוסדות החינוך. כל יום שעובר והתלמידים נמצאים בבתים הוא עוד יום שבו מתרחבים הפערים הלימודים".

"ירושלים יכולה ומסוגלת להכיל את הפיילוט הזה, העירייה יכולה לסייע ובעצם לאפשר את פתיחת מוסדות החינוך בעיר. נכון לרגע הזה אנחנו מוכנים לפתיחה מלאה ומחכים להנחיות".