אאא

הותר לפרסום: נהרגו קצין צה"ל במילואים ששירת כמדריך טיסה וחייל צה"ל ששירת כפרח טיס מבית הספר לטיסה כתוצאה מהתרסקות מטוס קל בשטח פתוח בדרום הארץ.

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, הנחה על הקמת צוות תחקיר מומחים בראשות קצין בדרגת אלוף-משנה לבחינת נסיבות האירוע.

כמו כן, בעקבות האסון בהתרסקות המטוס, החליט מפקד חיל האוויר על עוצר טיסות אימונים והכשרות בחיל האוויר החל מהיום.

דובר צה"ל התיר לפרסם את העובדה שההרוגים הם מצה"ל, אחרי שהודעות נמסרו למשפחותיהם. "צה"ל משתתף בצער המשפחות וימשיך ללוותן", הוסיף.

 תיעוד זירת האסון

כזכור, נסיבות התאונה בה נהרגו השניים עדיין לא התפרסמו, וכעת נבדקת האפשרות שהטייס לא הספיק לדווח על התקלה החמורה.

בתיעוד מזירת ההתרסקות, שצילם חקלאי שעבר סמוך לזירה מעט לאחר ההתרסקות, נראו חלקים שונים של המטוס כשהם מפוזרים על הקרקע וחרוכים, בעוד כלי הטיס עצמו עדיין בוער.

רב-רשף אריק אלימלך, איש כב"ה, תיאר: "קיבלנו הודעה על התרסקות מטוס באזור נחל גרר. הזנקנו כמה צוותי כיבוי וראינו מטוס קל על הקרקע, שנשרף כליל. לצערי במקום נמצאו שני הרוגים. ראינו שאריות של המטוס מפוזרות על הקרקע, חלקן בערו".

ינקי ויינברג, מתנדב איחוד הצלה שהגיע למקום, הוסיף: "הגענו למקום וראינו את המטוס עולה באש. הוא התרסק בשטח ועלה בלהבות. אחרי שכיבו את השריפה ראינו את המחזה הקשה. ראינו חלקי מטוס פזורים בשטח".

ופראמדיק מד"א רפי שבע סיכם בעצב: "מדובר בטרגדיה גדולה, ולצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותם במקום".

• הסרטון הופץ ברשתות החברתיות וניסיונותינו לאתר את בעל זכויות היוצרים לא צלחו. אם זהות הצלם ידועה לכם הודיעו לנו בדוא''ל desk@kikar.co.il. השימוש בצילום נעשה בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים, התשס''ח-2007.