אאא

הדרג המדיני הנחה את מערכת הביטחון להיערך לתרחיש של תקיפה אמריקאית באיראן לפני עזיבתו של טראמפ את הבית הלבן, כך על פי דיווח של ברק רביד ב'וואלה'. לדבריו, לא מדובר במידע מסודר שהגיע מהבית הלבן אלא רק כהגברת כוננות בשל הרגישות של תקופת חילופי הממשל בארה"ב בינואר.

דיווחים דומים נשמעו כבר בשבועות האחרונים, אך אז נאמר על פי גורמים מהבית הלבן שטראמפ דחה את לבסוף את הרעיון שעלה במהלך דיון על המשך פעילות האיראנים באתרי הגרעין.

הישראלים כמובן יקבלו התרעה מוקדמת על פעילות צבאית באיראן, והחשש בעיקר מפני "נקמה" של גורמים בשליטת איראן כחיזבאללה וארגונים נוספים הפועלים בסוריה תחת חסותו של אסאד.

מזכיר המדינה האמריקאי, מייק פומפיאו שעשה בימים האחרונים מסע בישראל ובמדינות המפרץ שוחח עם הבכירים הישראלים ועם בכירי המפרציות בנושא איראן והמסר האמריקאי היה כי מבחינת טראמפ כל האופציות עדיין על השולחן וכי נושא התקיפה עדיין רלוונטי.

בישראל חוששים מחזרתו הצפויה של ביידן להסכם הגרעין עם איראן בצורה כזו או אחרת, דבר שיביא סכומי עתק לידי האיראנים שימשיכו לממן את הטרור כנגד ישראל וישאיר בידיהם את האופציה לייצור פצצה גרעינית.