אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין ביקרו הבוקר (חמישי) ב"מרכז הלוגיסטי טבע סל"א", שעתיד לקלוט, לאחסן ולשנע את החיסונים נגד הקורונה בתנאים מיוחדים.

לדברי נתניהו, "אנחנו כאן כדי לראות במגע ישיר את כל יכולת האספקה של החיסונים בטמפרטורות נמוכות, ואח"כ הפשרתם והבאתם אל אזרחי ישראל. אני מתרשם שיש פה מפעל ברמה עולמית, מרכז לוגיסטי שמנוהל היטב, שיכול לקלוט את מיליוני החיסונים שאנחנו מביאים יחד למדינת ישראל, על מנת בעצם לסיים את המגפה. אנחנו ערוכים כאן היטב".

"בשבוע הבא שר הבריאות יביא צוות מקצועי שיציג לי ולשר הביטחון את אופן החלוקה של החיסונים, אבל אנחנו בדרך ליציאה מהמגפה. זה ייקח עוד קצת זמן, כמה חודשים, זה דורש גם את שיתוף הפעולה והמשך המשמעת של אזרחי ישראל, אבל אם נפעל יחד, כמו שפעלנו עד עכשיו, אנחנו בדרך החוצה מהמגפה".

באופטימיות, הוסיף ראש הממשלה: "פה לא רואים את האור בקצה המנהרה, רואים כבר אבוקה גדולה מאוד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הוא הוסיף, "שני דברים שהם קריטיים: אחד, יהיו לנו מיליוני חיסונים, וכל אזרח בישראל שיחפוץ בכך יוכל להתחסן יותר מפעם אחת; הדבר השני, ממה שאנחנו ראינו כאן היום, אין לנו שום מגבלה לוגיסטית לשימור, הקפאה וחלוקה של החיסונים הללו. זו בשורה חשובה מאוד לקראת סיום המגפה במדינת ישראל".

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר: "הסיור הזה הוא חלק מתהליך שהתחיל לפני כמה חודשים בעבודה מסורה של מספר אנשים כדי להביא לאזרחי ישראל את החיסונים המיוחלים. ברגע שחותמים על החוזה העבודה לא מסתיימת אלא מתעצמת. אנחנו מאוד שמחים שיש לנו פרטנרים כמו טבע וסלא על מנת שייצא לפועל".

"זה לא רק אור בקצה המנהרה אלא מסלול שאנחנו נמצאים בו. אבל על מנת להגיע לשם צריך לזכור שיש כמה חודשים לא פשוטים לעבור ורק בשת"פ עם הציבור נוכל לחיות חיים סבירים לצד הקורונה".