אאא

לאחר החיסול הדרמטי של מוחסן פחריזאדה, אבי תכנית הגרעין של המשטר השיעי - חיסול שיוחס לישראל וגרר הבטחות לנקמה. כעת יש דיווחים שאיראן תנסה לנקום בישראל דרך התיירים שיגיעו לאיחוד האמירויות.

על פי הודעת המועצה לביטחון לאומי שיצאה הערב (ראשון), יש חשש ממשי לאור נוכחות ופעילות התארגנויות טרור באיחוד האמירויות, המנסים להגיע לתיירים ישראליים.

לכן, במל"ל ממליצים להימנע מלנסוע לאיחוד האמירויות ומדגישים, "המטה ללוחמה בטרור מבהיר בזאת, שאזהרת המסע דלעיל היא המלצה בלבד".

"ואילו ההחלטה על ביקור/שהייה במקום כלשהו בחו"ל נתונה לשיקול דעתו של כל אדם ועל אחריותו הבלעדית תוך שהוא שוקל את משמעויות אזהרת המסע, סיכונים אחרים מלבד סיכוני הטרור (ראה אתר משרד החוץ) ומודע להוראות הדין הישראלי."

 הקריאות לנקמה בישראל (צילום איראני)

בנציגויות ישראל בכל רחבי העולם, החלו ביממה האחרונה להיערך לניסיונות פגיעה של האיראנים ובאיחוד האמירויות, אף יוקם מנגנון משותף להגנה על הישראלים.

בשבועות הקרובים אמורים ישראלים רבים לטוס לדובאי לנופשים שונים, וההודעה הערב של המטה ללוחצה בטרור יוצרת לחץ רב על המארגנים שחוששים כי לאחר שכבר שמחו על היעד התיירותי לאחר משבר הקורונה, הוא נשמט מידיהם שוב.

המנהיג העליון של אירן, עלי ח'מינאי, אמר מוקדם יותר היום, כי "תתבצע ענישה מוחלטת של העבריינים ושל מי ששלח אותם, אני נשבע שאיראן תנקום על החיסול".

ככור, מוקדם יותר הערב דווח ע"י 'פארס', סוכנות הידיעות המזוהה עם משמרות המהפכה האיראניים, פרטים חדשים ודרמטיים על מבצע ההתנקשות במוחסן פחריזאדה.

ההתנקשות בוצעה, כך נמסר, על ידי נשק אוטומטי שהופעל מרחוק ולא באמצעות חוליית מתנקשים כפי שדווח עד כה גם בכלי התקשורת באיראן האבלה.

על פי הידיעה העדכנית, פחריזאדה ואשתו היו בדרכם לחופשת סוף שבוע בביתם בפרבר הסמוך לטהראן, ועשו את דרכם למקום בשיירה שכללה שלושה כלי רכב של מאבטחים. 

ברגע מסוים, מעט לאחר שכלי הרכב שהוביל את השיירה עזב אותה כדי לבצע בידוק מקדים בביתו של פחריזאדה, נפתחה אש תופת לעבר רכבו - שנאלץ לעצור.

פחריזאדה, שיצא מהרכב מאחר והיה סבור כי יש בעיה במנוע או שאירעה התנגשות עם עצם כלשהו בעצם כלשהו, ספג מיד אש מרכב 'ניסאן' שהיה במרחק 150 מטרים ממנו.

האש, כך העלתה החקירה, נורתה ממכונת ירייה שהיתה מורכבת על רכב הניסאן והופעלה בשלט רחוק. שניות לאחר שפחריזאדה נפצע מירי של 3 כדורים, כולל בעמוד השדרה, רכב הניסאן עם מכונת היריה השמיד את עצמו בפיצוץ עז.

פעולת ההתנקשות נמשכה כשלוש דקות בלבד, לפי סכנות 'פארס', הירי והפיצוץ כולם בוצעו בשלט רחוק ולא היו מעורבים בפעולה מתנקשים כלשהם.