אאא

שרי מפלגת 'העבודה', עמיר פרץ ואיציק שמולי, הודיעו הבוקר (שלישי) כי לאחר התייעצות החליטו להצביע ביום רביעי בעד החוק לפיזור הכנסת והליכה לבחירות, בכך מקדמים השניים - צעד נוסף - את ישראל לבחירות רביעיות בתוך שנתיים בלבד.

לדברי פרץ ושמולי: "לא ניתן להמשיך ולקיים ממשלה שהדבר הכי קבוע בה הוא חוסר הוודאות. דווקא באחד המשברים הקשים שהיו כאן תקציב המדינה נלקח בשבי על ידי ראש הממשלה בגלל שיקולים אישיים".

השניים טענו: "אנו עושים את הכל כדי לשרת את אזרחי ישראל שזקוקים היום יותר מתמיד ליצירת מקומות עבודה, להנעה של המשק ולפריסת רשת ביטחון חברתית אמיתית שלא אפשריים בהיעדר תקציב".

"במקום שיתוק מתמשך וחילופי האשמות עדיף לפזר את הכנסת וללכת כעת לבחירות", סיכמו השניים.

בתוך כך, שר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, צפוי להודיע במהלך היום על החלטתו לתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת, ובכך לסיים את השותפות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 השר יעקב ליצמן בראיון: אין מנוס מבחירות

את ההחלטה קיבל גנץ לאחר התייעצויות שקיים ביממה האחרונה עם בכירי 'כחול לבן' שהמליצו פה אחד לפרק את השותפות ולתמוך בהצעת החוק לפיזור הכנסת שהגיש יו"ר 'יד עתיד', ח"כ יאיר לפיד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עם זאת, כפי שדווח ב'כיכר השבת', יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, התבטא אמש בישיבת סיעת ש"ס כי למרות שכלפי חוץ נראה שהולכים לבחירות: "עדיין אני מאמין שאפשר לדחות את הקץ בכמה חודשים. מדובר רק בקריאה טרומית".

דרעי הדגיש: "אני לא מתכוון לקחת חלק במשא ומתן. מהרגע שמשתמשים בחוק הגיוס כערובה, אני לא חלק מהמשחק הזה".

 אייל ארד: 'לא רואה אפשרות אחרת מלבד בחירות'

אמש אמר יו"ר 'יהדות התורה', השר יעקב ליצמן, בראיון בלעדי ל'כיכר השבת' כי ישראל בדרך לבחירות: "תראה, בהתנהגות היום יומית, שעה שעה, מה שקורה כאן בתוך הקואליציה, ובתוך מפלגות הקואליציה, אין מנוס מאשר בחירות".

"אני מניח שכולם יחכו עד מחר בלילה, ויראו נכון מה שיקרה, בצורה כזאת שרבים אחד עם השני, גם בתוך המפלגות - למשל בתוך 'כחול לבן' יש כמה דעות".