אאא

שרת המשפטים לשעבר, ח"כ איילת שקד, מצהירה בראיון באולפן 'כיכר השבת' כי סיעת 'ימינה' לא תצטרף לאף ממשלה שינסו להקים בכנסת הנוכחית וכי המהלך הנכון הוא הליכה לבחירות כמה שיותר מהר. צפו בראיון המלא.

במהלך דבריה הסבירה שקד: "נתניהו פירק במו ידיו את גוש הימין אחרי שהלכנו איתו בנאמנות במערכות הבחירות האחרונות, למרות שהציעו לנו תפקידים בכירים ביותר מצד כחול לבן וסירבנו משום שדבקנו בהבטחה שלנו לבוחר שנלך עם נתניהו, ולעומת זאת נתניהו הבטיח שלא ימנה את גנץ לשר ביטחון והפר את ההבטחה שלו לבוחרים".

לדבריה: "אנחנו היום אלטרנטיבה שלטונית, ונפתלי בנט הוא המתאים ביותר לכהן בתפקיד ראש הממשלה. יש לו ניסיון ושיקול דעת, אדם עם קור רוח ועם סט ערכים נכון, והשאלה צריכה להיות למפלגות החרדיות ולליכוד האם הם ישבו בממשלה תחת נפתלי בנט".

במפלגות החרדיות ישנו חשש גדול שנחזור למצב שהיינו בשנת 2013 שבו בנט ילך עם יאיר לפיד והמרכז וישאיר ת החרדים בחוץ.

"ממש לא. כל מפלגה שתרצה לעבוד איתנו יחד בטיפול במשבר הקורונה ובנושא הכלכלה שזהו הדבר החשוב ביותר כרגע. אני לא מתייחסת כרגע לקואליציות עתידיות משום שבמבחן המציאות אפילו נתניהו לא עמד במילה שלו. אחרי הבחירות הכול פתוח ואנחנו אומרים חד משמעית שכל מפלגה שתרצה לעבוד יחד איתנו מוזמנת ובוודאי החרדים".

צפו בראיון המלא