אאא

המחלקה לחקירות שוטרים פתחה בחקירת האירוע בבנימין, בו מצא את מותו הנער אהוביה סנדק, לאחר שרכב שבו נסע התהפך במהלך מרדף משטרתי. 

מחומר החקירה שנאסף עד כה עולה, כי תחילתו של האירוע בחשד לפיו מספר נערים יהודים השליכו אבנים על פלסטינים, בכביש סמוך לגוש עציון. לאחר שהבחינו בניידת משטרה, החלו החשודים להימלט. במהלך המרדף אחריהם, בשלב מסוים, נוצר מגע בין הרכב המשטרתי לבין רכבם של החשודים, שהתהפך, וכך הנער בן ה-16 נהרג.

בהודעת מח"ש נכתב, כי מיד עם קרות האירוע הגיעו חוקרי המחלקה לזירת האירוע, ומאז הם מבצעים את פעולות החקירה הדרושות, לצורך בחינת חלקם של השוטרים באירוע, בהתאם לסמכויותיה.

במסגרת זו נחקרו היום ארבעה שוטרים באזהרה, ונגבו עדויות משוטרים נוספים. "האירוע כולו, על כלל החשדות העולים בו כלפי האזרחים החשודים, ובכלל כך חלקם בגרימת מותו של המנוח, נחקר ע"י משטרת ישראל", מדגישה מח"ש.

 נערי גבעות בעימות עם עוברי אורח ערבים ליד מטה המשטרה בי-ם, הערב (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

עוד נכתב, כי "נוכח הממשקים בין החקירות, ביחס לשלב התאונה והתהפכות הרכב, החליט המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים להקים צוות חקירה משותף למח"ש ולימ"ר תל אביב, אך כאמור החשדות המיוחסים לשוטרים נחקרים ע"י מח"ש, המקיימת חקירה מעמיקה, יסודית ומקיפה.

"ההחלטה על חקירת האירוע בכללותו במסגרת צח"מ משותף", עונים במח"ש לביקורת עליהם, "נבעה מטעמי קידום החקירה וייעולה, מאחר שישנם היבטים באירוע בהם חשודים אזרחים ושוטרים, כאשר יש צורך למצות את שני כיווני החקירה, ולא ניתן להפריד באופן מלאכותי בין האירועים. כמו כן, לא ניתן בנסיבות המקרה להמתין עד לסיומה ומיצויה של אחת החקירות כדי למצות את החקירה האחרת, שכן התשתית הראייתית היא אחת והדברים קשורים זה בזה".

המשנה לפרקליט המדינה הנחה, כי במסגרת חקירת הצח"מ תינתן קדימות ברורה לפעולות החקירה אשר נדרשות על ידי מח"ש, לצורך חקירת החשד כלפי השוטרים.