אאא

יו"ר 'דגל התורה', ח"כ משה גפני, אושפז בצהריים (שלישי) בבית החולים 'מעיני הישועה' בבני ברק, חמשה חודשים לאחר שאושפז בשל אירוע לבבי שעבר.

גורם בלשכתו אמר ל'כיכר השבת' כי לא מדובר באירוע דרמטי אלא בטיפול רפואי מתוכנן מראש.

ירח טוקר, יועץ התקשורת של גפני, מסר: "ח"כ הגיע ל׳מעייני הישועה׳ לצורך פרוצדורה רפואית שגרתית שנקבעה מראש, וכל השמועות כעת אינן נכונות. במקביל צפוי הרב גפני לעבור היום את החיסון השני לקורונה".

שמו של גפני, לתפילה: משה רפאל בן חווה, לרפואה שלמה בתוך שאר חולי ישראל.

 "לא ידעתי שיש לי לב"; ח"כ משה גפני חשף את נס ההצלה

כזכור, לאחר שחזר לעבודתו בכנסת, סיפר גפני על ההשתלשלות שהובילה לאשפוזו הממושך: "לא ידעתי במה המדובר, הרגשתי בשבת שאני לא יכול ללכת, אשתי אמרה לי אל תסגור את העיניים, אני לא נותנת לך. רציתי לרדת למנחה כדי שהילדים לא ידאגו, הלכתי לעזר מציון, היו שם שני רופאים, ערבים במקרה, חברים שלי, ביקשתי שידביקו לי מכה שקיבלתי בעין מהנפילה.

"הם התעקשו שאעשה א.ק.ג, למרות שביקשתי שרק יטפלו במכה, ומיד שלחו אותי לחדר מיון. הלכתי למעייני הישועה, היה שם את ד"ר זחאלקה, בן דוד של חבר הכנסת לשעבר, הוא מסתכל עלי ולא מספר בדיחות, אנחנו חברים, אני שואל אותו – מה קורה? הוא אומר לי זו הבדיקה שלך? השבתי לו, שכן, זה שלי. הם התקשרו מיד לרופא, והביאו אותו עם הצוות שלו. הוא אמר לי אתה עובר עכשיו צנתור, אתה באמצע אירוע, הוא לא הבין איך אני צוחק. זה היה נס משמיים, לא ידעתי שאני באמצע אירוע לבבי, לא ידעתי שיש לי לב".

גפני המשיך וסיפר: "הם הביאו את פרופ' אגרנט מנהל המחלקה, שמיד עשה צנתור וזה הציל את החיים שלי. הילדים קיבלו החלטה, שלא יעשו מזה עניין, שיהיה שקט, בלי כותרות, ולכן זה היה מקור לדאגה, כי לא ידעו מה קורה איתי. אך ב"ה טיפלו כמו שצריך, אני משבח את הרופאים בכל המקומות שטיפלו בי, באופן יוצא מן הכלל. הילדים שלי ליוו אותי לאורך כל האשפוז, בנוסף לא היה עובד כנסת או חבר כנסת שלא התעניין בשלומי, אני מאחל שנחזיר לכולם בשמחות".

"הבן הצעיר שלי שהוא פה, מנהל המחלקה אמר לו, או שאתה הולך הביתה או שאני מפסיק לטפל באבא שלך, הבן שלי אמר לו אני את אבא שלי לא עוזב", סיפר גפני.

גפני הוסיף: "אני מודה לקב"ה, זה היה יכול להיות אחרת, לפני שהספקתי לדבר הכניסו אותי לצנתור שהצליח, ביקשו שגם רופא נוסף יבדוק, וזה ב"ה בסדר".

"הייתה טעות במזוזה אצלי 'בכל לבבך', היה מחוק במזוזה, ותיקנו את זה", סיפר גפני בהתרגשות, "שאלתי את הרופא אם אני יכול לנהל ישיבה אפילו חלקית, אמר לי אתה צריך לנוח אבל אם אתה מרגיש שאתה יכול לנהל ישיבה אתה יכול לעשות את זה מבחינה רפואית".