אאא

המפלגות החרדיות עדיין לא יודעות כיצד להגיב למפלגת 'הציונות הדתית' של סמוטריץ', שמנסה לשאוב אליה את כל קולות הדתיים-לאומיים והחרד"לים.

מחד, אם תעבור את אחוז החסימה תהיה שותפה מלאה לממשלת 'הליכוד' והסיעות החרדיות. מאידך, גבול אחוז החסימה מאיים על סמוטריץ' ואם יקח קולות ל'ש"ס' או 'יהדות התורה', המו"מ שלאחר הבחירות יפגע.

הבוקר (שלישי) פורסם ב"כאן חדשות" כי ב'יהדות התורה' החליטו לא להקים מטה דתי-לאומי ולא לנסות להביא קולות מהחלקים החרד"ליים בציונות הדתית, בניגוד לבחירות קודמות, כחלק מרצונה בהצלחת סמוטריץ' כדי שיצלח את אחוז החסימה.

גורם ב'יהדות התורה' הכחיש את הדיווח ומסר ל'כיכר השבת': "אין החלטה לא לפתוח מטה דת"ל. תמיד הייתה עבודה מול הציבור הזה שנעזר רבות בנציגים החרדים ואין סיבה שזה לא ימשיך כך".

על פי סקר רדיו 103FM שפורסם הבוקר זוכה גוש הליכוד-חרדים-סמוטריץ' ל-48 מנדטים ('הליכוד' 30, 'ש"ס' 8, 'יהדות התורה' 6, 'הציונות הדתית' 4). על פי סקר זה 'ימינה' בראשות נפתלי בנט זוכה ל-11 מנדטים, כך שגם תחבור לממשלה כזו, אין לנתניהו 61. בסקר זה 'עוצמה יהודית' בראשות איתמר בן גביר זוכה ל-3 מנדטים לערך ולא צולחת את אחוז החסימה.

מנגד 'תקווה חדשה' של גדעון סער יציבה עם 17 מנדטים, 'יש עתיד' עם 14 ו'הישראלים' של רון חולדאי, שהוקמה בקול רעש גדול, עם 4 בלבד.