אאא

בעיצומם של ימי קורונה ובחירות, מארחת יעל צין בתכנית 'הנבחרת בכיכר' באולפן 'כיכר השבת' את שלהבת חסדיאל, אשת תקשורת חרדית בעבר ומנכ"לית תאגיד מרום בעיריית ירושלים בהווה.

למרות הימים הקשים, חסדיאל אופטימית. במענה לשאלתה של יעל צין מסבירה שלהבת כי "אופטימית עם סיבה, עדיף על פסימית בלי סיבה!".

בתחילת הראיון, שוחחו, איך לא, על היחס התקשורתי כלפי החרדים. "אנחנו כבר כמעט שנה בעמדת מגננה. בגלל שאני מגיעה מהתקשורת זה מתסכל שצריכים כל הזמן להסביר ולהתנצל", אומרת חסדיאל.

לדבריה, "לא רואים אותנו ולא מבינים כמה הקורונה פוגעת בנו קודם כל, בגלל שאנחנו חיים בצורה הרבה יותר קהילתית, משפחתית וצפופה. בחוץ לא מבינים את זה".

שלהבת חסדיאל
שלהבת חסדיאל
הגדלה

את חושבת שחסרה הסברה?

"יש בעיה פנים מגזרית ויש בעיה החוצה. לא תמיד צריך לעשות את זה בעת חירום, ולכן צריך לטפל בשעת שגרה בחוסר ההיכרות עם המגזר החרדי. ומצד שני, פנים מגזרית, לא שרוצים להיזהר - אבל קשה להיזהר".

שלהבת חסדיאל מספרת על עצמה, כי "חיידק של אקטואליה תמיד היה לי, מגיל צעיר אני אוהבת וחיה תקשורת, והייתי העיתונאית החרדית הראשונה".

בהתייחסות לבחירות היא אומרת כי אומנם "המפלגות החרדיות יקבלו את המספר הקבוע שלהם, כי בסוף כולם מצביעים למפלגות החרדיות וחוזרים הביתה".

"אבל המפלגות החרדיות צריכות לעשות חשבון נפש, גם לגבי התנהלותם בתקופת הקורונה". עוד היא מדגישה כי "הבחירות האלה מאוד קריטיות לציבור החרדי בגלל חוק הגיור, הגיוס ועוד, ואם זה לא ייגמר טוב - מצבנו יהיה בעייתי".

למרות אהבתה לתקשורת, הבינה שלהבת שעדיף לה לעבור לתום של עזרה לציבור. "צריך לעשות שינוי, ובמקום לחפש מה אפשר לתקן - פשוט לתקן. עברתי לצד החברתי, למרות האהבה לתקשורת".

כיום היא "מנכלי"ת תאגיד עירוני בירושלים, - מרום - עמותה לקידום חוסן קהילות התמכרויות, סיירות הורים בעיר לראות בשטח, יחידות איתור של נוער בשיקום…".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אנחנו בתחילת הדרך יש מודעות ונכונות אבל עדיין מגדירים את השפה, נוער בסיכוי!!!".

לסיום, היא נותנת עצה לציבור הצופות: "כל אחת צריכה ללכת אחרי הלב שלה ולעבוד במה שהיא אוהבת ומתחברת".

יעל צין
יעל צין
הגדלה

הפקה והגשה: יעל צין

לפניות הארות והערות:

טלפון: 0556875986

[email protected]

אינסטגרם

פייסבוק

קרדיטים

ליהוק: איציק אוחנה
הפקה בפועל: אלישבע ב.
פאה: רותי סין שלום
שמלה :חן פאשן
תכשיטים: בלוברי
נעלים: miolina