אאא

חברי הכנסת החרדיים זועמים על ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות העברת החוק להגדלת קנסות למוסדות הלימוד בקריאה ראשונה בכנסת.

החוק שהיו אמורים לדון בו בוועדת הכנסת של גינזבורג, יעבור לוועדת החוקה בראשות חבר הכנסת יעקב אשר מ'יהדות התורה'.

גורם חרדי בכיר מסביר ל'כיכר השבת', את הלוגיקה מאחורי הדברים: "ברגע שזה יגיע לוועדת החוקה, יעקב אשר כבר ידע איך לטפל בחוק, בצורה שתהיה טובה לחרדים".

 אישור ההעברה לוועדת החוקה

לדברי אותו בכיר: "המטרה: העליונה עכשיו היא למנוע מהחוק לעבור ככתבו וכלשונו, בנוסח שקשה לחרדים, ולעדכן אותו בצורה שתהיה נוחה, כאשר המשמעות היא, שגם אם החוק יעבור, אז זה לא יהיה 10,000 קנס ולא יהיה צו מנהלי".

 ההעברת החוק בקריאה ראשונה (דוברות הכנסת)

מוקדם יותר היום, נשמע יו"ר וועדת הכספים משה גפני, מדבר עם עוזרי ראש הממשלה בזעם ומסביר להם, "אנחנו לא עבדים שלכם, אתם חייבים להתייעץ איתנו, מה הייתם עושים בלעדינו, אני שותף וראוי שיתייעצו איתי".

איתן גינזבורג, מוועדת הכנסת - שם אמורים להחליט איפה החוק יידון, מבין שאין לו את הרוב הדרוש להשאיר את החוק אצלו.

בתגובה, הוא הוציא את הוועדה להפסקה ומסרב לשוב אליה בניסיון לעייף את החכים שמא ישיג את הרוב הדרוש, פינדרוס וטיבי יזמו הפגנה מחוץ לחדרו וביקשו להבין לאן פניו.

בעקבות כך, בני גנץ הודיע לליכוד: "עד שלא יעבור חוק הקנסות בשלוש קריאות- לא נאפשר את העברת תקנות הסגר
לא אאשר להעלות לדיון את תקנות הסגר עד להעברה מלאה של מתווה הקנסות במליאה".

"המשמעות היא שאם עד מחר בערב לא עובר מתווה הקנסות- ההחלטה על המשך הסגר תועבר למליאת הכנסת שבה אין לקואליציה רוב ללא כחול לבן".

בכחול לבן הוסיפו: "הליכוד ממשיכים לתחמן ואת המחיר כולנו משלמים בחיי אדם. אם לא תהיה אכיפה שוויונית- לא יהיה סגר".

"אם בני ברק וביתר עלית לא נסגרות, גם ראשון לציון והרצליה לא ייסגרו.  נמשיך להגן על המדינה מתוך הממשלה המעוותת הזאת ואחרי הבחירות נוודא שתקום ממשלה ישרה עם אנשים ישרים שישקמו את הכלכלה ואת החברה מנזקי הקורונה וביבי"..